banner6

İngiltere Savunma Bakanlığı: Rusya Bahmut’un doğusunu, Ukrayna ise batısını kontrol ediyor

banner37

İngiliz istihbaratı bugün, Ukrayna'nın kuşatma altındaki Bahmut kentinin doğu kesiminin artık büyük ölçüde Rus paralı asker grubu Wagner'in kontrolü altında olduğunu ancak Ukrayna ordusunun hala şehrin batısını kontrol ettiğini bildirdi.

İngiltere Savunma Bakanlığı: Rusya Bahmut’un doğusunu, Ukrayna ise batısını kontrol ediyor
banner90
banner99

İngiltere Savunma Bakanlığı, günlük istihbarat güncellemesinde, şehir merkezinden geçen Bahmutka Nehri'nin artık cephe hattı olduğunu bildirdi.

Açıklamada, şehrin Ukrayna kontrolündeki batısında, Kiev güçlerinin 200 ila 800 metre genişliğindeki bir açık arazi şeridi boyunca uzanan nehrin üzerindeki ana köprüleri yıktığı bildirildi.

Bakanlık, Ukraynalı birliklerin batıdaki müstahkem binalardan ateş açma yeteneği ile bölgenin bir ölüm bölgesi haline geldiğini ve muhtemelen batıya doğru taarruzlarını sürdürmeye çalışan Wagner güçleri için bunun ciddi bir meydan okuma teşkil ettiğini kaydetti.

Bununla birlikte, Bahmut'un kuzeyden ve güneyden kuşatılması nedeniyle Ukrayna kuvvetleri ve ikmal hatları oldukça zayıf düşmüş durumda.

İngiltere Savunma Bakanlığı, 24 Şubat 2022'de Ukrayna'da savaşın başlamasından bu yana günlük raporlar yayınlarken, Moskova, Londra'yı hedefli bir dezenformasyon kampanyası yürütmekle suçluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104