banner6

İngiltere'de 40 muhafazakar vekile cinsel taciz suçlaması

banner37

Hollywood'daki cinsel taciz ve tecavüz skandalları devam ederken bu kez İngiltere parlamentosu aralarında bakanların da olduğu yaklaşık 40 muhafazakar vekilin adının karıştığı cinsel taciz suçlamaları ile çalkalanıyor. Skandalın ardından Savunma Bakanı Michael Fallon 15 yıl önce yaptığı cinsel tacizi itiraf etti.

İngiltere'de 40 muhafazakar vekile cinsel taciz suçlaması
banner151 banner143

Sputniknews'un haberine göre; İngiltere Savunma Bakanı Sir Michael Fallon 15 yıl önce bir akşam yemeğinde radyo spikeri Julia Hartley-Brewer'ın dizini ellediğini itiraf etti. 

40'a yakın muhafazakar vekil hakkında cinsel taciz suçlaması

Fallon'un açıklaması 2'si mevcut bakan olmak üzere 36 muhafazakar vekil hakkında 'cinsel taciz' suçlamalarının yer aldığı bir belgenin sağ görüşlü blog yazarı 'Guido Fawkes'ın sitesinde yayınlanmasının ardından geldi.

Belgede isimleri kapatılan vekillerden 25'i uygunsuz davranışla, 13'ü cinsel tercihleri ya da sessiz kalmaları için kadınlarla anlaşmakla, ikisi de kadınları hamile bırakmakla suçlandı.

Belgelerin yayınlandığı bloğun adı ise İngiliz tarihinin en büyük 'vatan haini' olarak kabul edilen Guido ya da Guy Fawkes'tan geliyor.

Haberin devamını okumak için tıklayınız..

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 12:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104