banner6

İngiltere’de Ambulans çalışanlarından şubat ve martta 4 günlük grev kararı

banner37

İngiltere’de ambulans çalışanları düşük ücret ve kötü çalışma koşulları nedeniyle şubat ve mart aylarında 4 günlük grev kararı aldıklarını belirtti.

İngiltere’de Ambulans çalışanlarından şubat ve martta 4 günlük grev kararı
banner99

İngiltere’de artan enflasyon ve yaşam maliyeti karşısında daha yüksek ücret talepleri reddedilen ve çoğunluğu hemşireler, demiryolu işçileri ve öğretmenlerden oluşan işçilerin grev dalgası büyüyerek devam ediyor. Ambulans çalışanlarının bağlı olduğu GMB sendikası tarafından yapılan açıklamada, şubat ve mart aylarında 4 gün greve gidileceği duyuruldu.
Açıklamada, ambulansların sağlık görevlileri, acil bakım görevlileri ve çağrı görevlileri de dahil olmak üzere toplamda 10 binden fazla ambulans çalışanının 6 Şubat, 20 Şubat, 6 Mart ve 20 Mart tarihlerinde grev yapacakları aktarıldı. Sendika, grev kararının düşük ücret ve kötü çalışma koşulları gerekçesiyle alındığını aktardı. Grevden etkilenecek bölgeler arasında, South West Ambulans Servisi, South East Ambulans Servisi, North West Ambulans Servisi, South Central Ambulans Servisi, North East Ambulans Servisi, East Midlands Ambulans Servisi, Galler Ambulans Servisi ve Yorkshire Ambulans Servisi’nin yer alacağı bildirildi. Ayrıca, West Midlands ambulans hizmetindeki işçiler ek olarak 23 Ocak’ta, North West Ambulans Hizmetindeki GMB üyelerinin 24 Ocak’ta da grev yapacağı aktarıldı.
GMB Genel Sekreteri Rachel Harrison yaptığı açıklamada, ambulans işçilerinin “endüstriyel eylemden başka çaresi kalmadığını” söyledi. Harrison, “GMB’nin ambulans çalışanları kızgın. Bakanlar, grev günlerinde yaşamlarını koruyan ambulans çalışanlarını kötüleyerek ve korku oluşturarak siyasi oyunlar oynadılar. Bu anlaşmazlığı çözmenin tek yolu uygun bir ücret teklifidir. Ama görünüşe göre hükümet bunun olmasını engelliyor. GMB ambulans çalışanları kararlıdır ve geri adım atmayacaklar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104