İngiltere'de bilinmeyen bir maddeye maruz kalan 2 kişi hastaneye kaldırıldı

banner37

İngiltere’de Rus ajan Sergey Skripal ve kızının zehirlendiği Salisbury kenti ile Porton Down kimya laboratuvarı yakınlarındaki Amesbury kasabasında iki kişi bilinmeyen bir maddeye maruz kalmalarının ardından hastaneye kaldırıldı. İkilinin durumunun kritik olduğu belirtildi.

İngiltere'de bilinmeyen bir maddeye maruz kalan 2 kişi hastaneye kaldırıldı
banner8

İngiltere’deki Amesbury kasabasında ikisi de 40 yaşında bir kadın ve adam bilinmeyen bir maddeye maruz kalmalarının ardından geçirdiği hayati tehlike nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Wiltshire Polisi, durumu kritik olan ikilinin Salisbury Bölge Hastanesi’nde olduğunu söyledi. Polise göre ikili, cumartesi günü Amesbury’deki Muggleton Caddesi’nde bilincini kaybetmiş şekilde bulundu ve başta uyuşturucu etkisi altında oldukları sanıldı.

Polis “Rahatsızlanmalarına neden olan maddenin ne olduğunu ortaya çıkarmaya yönelik testler sürüyor” dedi.

banner134
The Telegraph’ın aktardığına göre İngiltere Kamu Sağlığı Kurumu (PHE) ise ciddi bir risk olmadığını ileri sürdü. Ancak Amesbury ve Salisbury’deki polis sayısının da arttığı görüldü.

Salisbury Bölge Hastanesi’nin de her zamanki gibi açık olduğu ve yetkililerin halka aksi bildirilmedikçe randevularını iptal etmemelerini söylediği belirtildi.

Amesbury, Porton Down kimyasal silah araştırma laboratuvarının 6 kilometre kuzeyinde bulunuyor.

Eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yuliya 4 Mart'ta Salisbury'de zehirlenmişti. Londra, ikilinin askeri düzeyde bir sinir gazıyla zehirlendiğini ve bunun arkasında ‘büyük ihtimalle' Rusya olduğunu ileri sürmüştü. Londra'ya destek veren çok sayıda ülke de İngiltere ile birlikte Rus diplomatları sınırdışı etmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75