banner6

Irak'ta 7,3 şiddetinde deprem: En az yedi kişi yaşamını yitirdi

banner37

Irak’ın Süleymaniye ilinde meydana gelen şiddetli deprem nedeniyle Irak Kürt bölgesinde bir kişi yaşamını yitirirken en az 50 kişinin de yaralandığı bildirildi. Diğer yandan İran'ın batısında altı kişinin hayatını kaybettiği, bölgede çok sayıda yaralı olduğu ve bazı köylerde hasar meydana geldiği kaydedildi.

Irak'ta 7,3 şiddetinde deprem: En az yedi kişi yaşamını yitirdi
banner151

Amerikan Jeoloji Enstitüsü depremin şiddetini 7,3 olarak verirken Iraklı meteoroloji yetkililerine göre depremin şiddeti 6,5.

21.18’de meydana gelen deprem, Türkiye ve İran’ın Irak’a sınırı olan illeri ile Suriye, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde de hissedildi.

CNN Türk’e bağlanan Doğan Haber Ajansı muhabiri, yerin 10 kilometre derinliğinde 21.10 civarında meydana gelen sarsıntının yaklaşık iki dakika sürdüğünü söyledi. Depremin, İran’da en az sekiz köyün hasar görmesine neden oldu.

İran devlet televizyonunu kaynak gösteren Reuters, Depremin etkilediği köylerde elektriğin kesildiğini ve kurtarma ekiplerinin söz konusu bölgeye doğru yola çıktığını duyurdu. Kızılay depremin ardından harekete geçerken özellikle kırsal bölgelerde can kaybının olmasından endişeleniliyor.   

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 21:48
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110