banner6

İran-Irak sınırındaki depremde bilanço ağırlaşıyor

banner37

İran-Irak sınırında Halepçe kenti yakınında meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremin ardından bilanço ağırlaşıyor. Depremde İran ve Irak'ta 348 kişi hayatını kaybetti, 6 bine yakın kişi de yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. İran’da 3 günlük yas ilan edildi.

İran-Irak sınırındaki depremde bilanço ağırlaşıyor
banner151 banner143

Irak-İran sınırında dün 21.18'de 7,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Irak 'ın Halepçe kentinin 32 kilometre güneybatısı olduğu belirtildi. İran'da 341 kişi hayatını kaybederken, 6 bine yakın kişi de yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. İran 3 günlük yas ilan ettiğini duyurdu. 
Deprem sonrası bölgede 70 bin kişinin yardıma muhtaç olduğu belirtiliyor. 

Irak 'ın Süleymaniye'de 8 köyde büyük hasar oluştu. Depremin ardından Süleymaniye'deki Derbendihan Barajı'na yakın yerleşim alanlarının boşatılması istendi. Süleymaniye'de elektrikler kesildi, telefon ve internet hattı koptu.

Deprem Irak'ın tamamı ve Türkiye'nin güney illerinin yanı sıra İran, Suriye, Kuveyt, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinde de hissedildi.

Türkiye’de bazı kentlerde de hissedildi

Deprem, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu illerinden de şiddetle hissedildi. Birçok bölgede vatandaşlar sarsıntı ile sokaklara çıkarken, depremin Türkiye sınırlarında yıkıma yol açıp açmadığı konusunda çalışmalar başlatıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 15:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104