banner6

İsminizi Mars'a göndermek ister misiniz?

banner37

NASA adını Mars gezegenine göndermek isteyenlere tarihi bir fırsat sunuyor. Gelecek yıl Mars'a gönderilecek InSight uzay aracı beraberinde binlerce kişinin ismini de taşıyacak. Siz de isminizi Mars'a göndermek istiyorsanız, NASA'ya talebinizi online olarak iletmeniz yeterli

İsminizi Mars'a göndermek ister misiniz?
banner151 banner143

Gönderilen veriler MARS’a bir çip içerisinde ulaştırılacak.

2015 yılında uzay ajansı NASA, InSight uzay aracıyla dünyanın her yerinden insanların isimlerini Mars'a göndermek için çağrı yapmıştı. Şimdiyse NASA, o tarihten bu yana 827 bin kişi başvuruda bulundu. NASA Mars'a adını göndermek isteyenlerin listesi için ikinci bir çip hazırlandığını duyurdu.

InSight uzay aracı görevinin başındaki Bruce Banerdt, Mars'ın uzay severleri heyecanlandırmaya devam ettiğini ve bu fırsatın "insanların kızıl gezegenin içini araştıracak uzay aracının bir parçası olmalarına olanak sağladığını" söyledi.

NASA InSight aracının Mayıs 2018'de yolculuğuna başlaması ve Kasım 2018'de kızıl gezegene varması bekleniyor.

InSight, gezegendeki depremleri, meteor yağmurlarını ve kayalık tabakaları inceleyecek.NASA'nın Mars misyonuna adını göndermek isteyenler NASA sitesi üzerinden 1 Kasım 2017 tarihine kadar başvurabilir.

Aşağıdaki linke tıklayın, Adınızı, Soyadınızı ve Yaşadığınız ülkeyi girip "I'm Not a Robot "seçeneğini işaretledikten sonra Send My Name On INSIGHT butonuna tıklayıp adınızı listeye ekliyorsunuz.

https://mars.jpl.nasa.gov/participate/send-your-name/insight/

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 11:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104