İtalyan kasabası ailesiyle gelenin kirasını ödeyecek

banner37

İtalyan kasabası ailesiyle gelenin kirasını ödeyecek
banner90
banner99

İtalya'yı '1 Euro’ya ev' furyası sarmışken, ilk defa bir kasaba farklı bir yaklaşım ortaya koyarak 'nüfus artırma taktiğini' değiştirdi. Bölgeyi yazlıkçılardan korumak isteyen Teora kasabası, çocuğu olan ve üç yıl ikamet sözü veren ailelerin kirasını ödeyecek.

banner134
İtalya, uzun süredir popülasyonu düşen bölgelere nüfusu çekmek için '1 Euro’ya ev' taktiğini uyguluyor. Ancak ülkenin güneyindeki Campania bölgesinde bulunan Teora kasabasının belediye başkanı Stefano Farina, bu yöntemin işlevsel olmadığını belirterek yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

1 Euro’ya hatta bedavaya ev alanların bölgeye sadece yaz aylarında tatil yapmak için geldiğini söyleyen Farina "Bu nüfusu artırmaz insanların sürekli burada ikamet etmelerini sağlamalısınız. Çocukları burada okula gitmeli" dedi.

Yeni projesi hakkında CNN'e konuşan Farina, yeni uygulamaya başvuru yapacak kişilerin en az bir çocuğu olması gerektiğini söyledi. En az üç yıl burada yaşama sözü veren ailelerin kiralarını karşılayacaklarını belirten Farina, bölgede evlerin aylık kirasının yaklaşık 200 Euro olduğunu ifade etti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75