banner6

Kadirov, "Bu korkunç eylem Türkiye'ye bir protesto olarak görülüyordu

banner37

Kadirov, "Bu korkunç eylem Türkiye'ye bir protesto olarak görülüyordu
banner99

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sağ kolu Çeçen lider Ramzan Kadirov, aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan'ın Türkiye'nin İsveç büyükelçiliği önünde Kuran'ı Kerim yakmasına ateş püskürdü. Kadirov, "Bu korkunç eylem Türkiye'ye bir protesto olarak görülüyordu. Fakat bu eylem aslında kutsal değerlere yapılan bir saldırı. Herkes ektiğini biçer. Bir gün gelecek her şey için çok geç olacağını anlayacaksınız. Cehennemde yanın sizi şeytanlar" diye konuştu.
Telegram hesabından açıklamalarda bulunan Çeçen lider Ramzan Kadirov, Türkiye'nin İsveç büyükelçiliği önünde Kuran'ı Kerim yakılmasına sert tepki gösterdi.
"BU EYLEM KUTSAL DEĞERLERE YAPILAN BİR SALDIRIYDI"
Kadirov, "Stockholm, İsveç'te bazı pislikler, Danimarka Satanist Partisi'nin lideri Türkiye büyükelçiliği önünde kutsal Kuran'ı yaktı. Bu korkunç eylem Ankara'ya bir protesto olarak görülüyordu. Fakat bu eylem aslında kutsal değerlere yapılan bir saldırıydı" dedi.
"CEHENNEMDE YANIN SİZİ ŞEYTANLAR"
Stockholm'deki yetkililerin önceden haberinin olmasına rağmen bu eyleme izin verdikleri belirtilirken, "Herkes ektiğini biçer. Bir gün gelecek her şey için çok geç olacağını anlayacaksınız. Cehennemde yanın sizi şeytanlar" diyen Kadirov açıklamalarında sert ifadeler kullandı.
AVRUPA'NIN SESSİZLİĞİNE TEPKİ GÖSTERDİ
NATO'nun Şeytan'ın tohumu olduğunu belirten Kadirov, "Biz de Ukrayna'ya İblis'in güçleriyle savaşıyoruz" dedi. Kadirov, Avrupa yanlılarının Kuran yakma olayına bir tepki göstermemesine de ateş püskürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104