banner6

Kendi parası için banka soydu

banner37

Lübnan'da bir kadın hesabından para çekmek için oyuncak tabancayla bankayı bastı

Kendi parası için banka soydu
banner151

Beyrut'taki bir bankadaki müşteri, dondurulan fonlarına ihtiyacı olduğu iddiasıyla oyuncak tabancayla personeli rehin aldı. 20 bin dolarlık mevduatından 12 bin dolar ve bin Lübnan poundu çekmeyi başaran kadın kısa sürede yakalandı. Ülkede yaşanan döviz sıkıntısı nedeniyle döviz mevduat hesapları dondurulmuştu.

Lübnan'ın bankacılık krizi birçok insanı kendi parasına erişimden mahrum bıraktı. Ülkede iki aydan kısa bir süre içinde ikinci rehine durumu yaşandı.

Lübnanlı bir kadın, Blom Bankası'nın Beyrut'un merkezindeki bir şubesinde hesaptan parasını çekmek talebiyle oyuncak tabancayla personeli rehin aldı.

HESABINDAN PARA ÇEKEBİLMEK İÇİN BASKIN YAPTI

Adı Sali Hafız olan kadın baskının bir bölümünü canlı yayınladı. Videoda kimseyi öldürmeyeceğini iddia eden Hafız, haklarını savunmak ve ölmekte olan kız kardeşine yardım etmek için bankada olduğunu söyledi.

28 yaşındaki genç kadın, kullandığı silahın yeğenine ait plastik bir oyuncak olduğunu da söyledi. Baskından kısa bir süre sonra kadın tutuklandı.

LÜBNAN'DA DÖVİZ KITLIĞI

Lübnan'daki döviz kıtlığı nedeniyle, bankalar vatandaşların mevduatlarından döviz cinsinden para basmayı reddediyor. Bunun yerine müşterilerine 'karaborsa' oranlarından önemli ölçüde daha düşük bir oranda Lübnan sterlini teklif ediyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110