banner6

'Kıbrıs evi'nde güvendesiniz

banner37

Kuzey Kıbrıs, FBI araştırmalarında “en güvenli ülke” konumunda gösterildi. Bunun üzerine Turizm Bakanlığı, bu tema ile hızla tanıtım atağına geçti

'Kıbrıs evi'nde güvendesiniz
banner151 banner143

Ali CANSU (LONDRA)

Londra’da 180’i aşkın ülke, 5 bin stant ve 50 bini aşkın turizm profesyonelinin katıldığı 2.5 milyar poundluk iş hacminin oluşacağı söylenen WTM, kapılarını kapattı. Fuarda bu yılın teması “güvenlik” oldu.

Bu yıl birçok ülkede yaşanan terör olayları seyahate çıkacakların en büyük endişesi olurken, bu endişe Londra fuarında da kendini gösterdi.

Ancak, Amerika’da FBI’ın yapmış olduğu bir araştırmada, Kıbrıs’ın en güvenilir ülkeler arasında beş milyon ve daha az nüfuslu ülkeler arasında birinci sırada geldiğinin açıklanması, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük şansı olarak değerlendirildi.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın, Türkiye başta olmak üzere, İran, Azerbaycan, İskandinav ülkeleri, Almanya ve İngiltere’ye reklam ve tanıtım atağına geçmesi, ülkemiz turizmcilerinde heyecan yarattı.

“Kıbrıs evi” miz ilgi topladı

Turizm ve Çevre Bakanlığı, her yıl “North Cyprus” adı ile katıldığı fuarda bu yıl değişik bir konsept olarak “Kıbrıs evi”ni sergiledi.

Kıbrıs kültürünü yansıtan tarihi evin içerisinde sokak çeşmesi, taş fırın, asma talvarı, üzüm maketleriyle bezeli avlusu, üzüm asması ve Kıbrıs’a özgü masa ve sandalyeler yer aldı.

Kıbrıs evinin avlusunda ise Restorancılar Birliği’nin fuara katılanlar için hazırladığı hellim böreği, badem, üzüm sucuğu, bidda, zivaniya, limonata, sumada, gül şurubu, Türk kahvesi, hellim ve çörek ikramı yapıldı ve tanıtım filmleri gösterildi.

Standımıza ilginin artması, turizmcilerimizin yüzünü nebze olsun güldürdü. Turizmciler, fuardaki Kıbrıs evine tam not verirken, ilgilerini bakanlığın İngiltere’de yapacağı tanıtım reklamlarına çevirdi.

WTM Londra, her yıl, bir sonraki sezonun nasıl geçeceği konusunda sinyaller alınmasına yardımcı olan bir fuar. Bu sene, erken rezervasyon döneminin zayıf geçeceği, son dakika satışlarına dönük ilginin yoğun olacağı yönündeki beklentiler ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 09:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104