Kıbrıs kökenli Gönül Daniels, İngiltere'de milletvekili adayı oldu

banner37

İngiltere’de Muhafazakar Parti’den milletvekili adayı olan Daniels, seçilmesi halinde İngiliz parlamentosuna giren ikinci Türk asıllı milletvekili olacak.

Kıbrıs kökenli Gönül Daniels, İngiltere'de milletvekili adayı oldu
banner99

Kıbrıs kökenli Gönül Daniels, İngiltere'de gelecek ay yapılacak erken genel seçimde iktidardaki Muhafazakar Partiden milletvekili adayı oldu.
Başkent Londra'nın Edmonton bölgesinden adaylığını koyan Daniels, seçilmesi halinde İngiliz parlamentosuna giren ilk Türk milletvekili olacak.
Adaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan Daniels, İngiltere'deki Türk toplumuna seslenerek, "Çalışan bir anne olarak ve etnik kimliğimle toplumumuzu en iyi şekilde temsil edeceğime yürekten inanıyorum. Dijital teknoloji ve mühendislik alanlarında kariyer sahibiyim ve evlatları için en iyisini isteyen çalışan ailelerin karşılaştıkları zorlukları anlayabiliyorum." ifadelerini kullandı.
Edmonton Muhafazakar Parti Derneği Başkanı Adrian Croshaw da Daniels'ın aday gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Gönül Daniels’a baktığımız zaman hayatı boyunca çok çalışmış, becerikli ve tecrübeli birini görüyoruz. Kendisi Edmonton'a gönülden bağlı. Toplumumuz için bıkmadan ve yorulmadan çalışacağına inanıyorum." diye konuştu.
Yaklaşık 20 yıldır Edmonton'da yaşayan Daniels, evli ve iki çocuk annesi.
Daniels, 2015 genel seçiminde de aynı partiden ve aynı bölgeden milletvekili adayı olmuştu.
 

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75