banner6

Kiev'de art arda büyük patlamalar

banner37

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de peş peşe 3 büyük patlama meydana geldi. Kiev'in merkezinde gerçekleşen patlamaların ardından hava savunma sistemleri aktif hale getirildi. Ukrayna lideri Volodimir Zelenski saldırının ardından açıklama yaparak Kiev'de ölü ve yaralılar olduğunu belirterek, "Bizi yeryüzünden silmeye çalışıyorlar" açıklamasını yaptı

Kiev'de art arda büyük patlamalar
banner99

Rusya ile Kırım'ı bağlayan köprünün vurulması ile tansiyonun zirve yaptığı Ukrayna güne patlama sesleri ile uyandı.

Başkent Kiev aylar sonra yine şiddetli patlamalar ile sarsıldı.

Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, şehrin merkezinde çok sayıda patlama olduğunu doğruladı. Kliçko, Telegram uygulamasında "Başkentin merkezinde - Shevchenskivskyi bölgesinde birkaç patlama meydana geldi" dedi.

Yerel yetkililer ölü ve yaralılar olduğunu bildirdi. Gelen ilk bilgiler patlamaların füze saldırısı sonucu meydana geldiği yönünde.

Ukraynalı gazeteci Andriy Tsapliyenko, füzelerden birinin merkezi bir bölgeye düştüğünü aktararak, saldırıda en az bir sivilin öldüğünü söyledi.

Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko da 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 12 kişinin ise yaralandığını belirtti. Gelen son dakika bilgisine göre Ukrayna İçişleri Bakanlığı ise 8 kişinin öldüğünü, 24 kişinin yaralandığını belirtti.

Patlamaların yerel saat ile 08.15'te meydana geldiği ve bir saatten fazla süre önce ise Ukrayna başkentinde hava saldırısı sirenleri çaldığı aktarıldı.

Tanıklar binalardan siyah duman bulutlarının yükseldiğini bildirdi.

Ukrayna lideri Volodimir Zelenski saldırının ardından yaptığı ilk açıklamada Kiev'de ölü ve yaralılar olduğunu belirterek, "Bizi yok etmeye, yeryüzünden silmeye çalışıyorlar" açıklamasını yaptı.

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ise sosyal ağ Twitter'dan yaptığı açıklamada, ülkesinin cesaretinin terör füzeleri tarafından yok edilemeyeceğini belirterek, bu saldırıların müttefiklerin kararlılığını da sarsamayacağını söyledi.

Cumartesi günü Rusya'yı Kırım'a bağlayan Kerç Köprüsü'nde büyük bir patlama meydana gelmiş, Rusya Devlet Başkanı Putin saldırıdan Ukrayna'yı sorumlu tutmuştu. Kırım Köprüsü’ne düzenlenen saldırının Rusya'nın sivil altyapısını yok etmeye yönelik bir terör saldırısı olduğunu ifade eden Putin, bugün ise Güvenlik Konseyi'ne başkanlık edecek.

Kiev'deki patlamaların ise Putin'in kritik açıklamalarının ardından gelmesi ise bunun bir misilleme operasyonu olma ihtimalini güçlendiriyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104