banner6

Kongre baskınının 'boynuzlu şamanı', nezaretteki yemekleri beğenmemiş

banner37

Kongre baskınının 'boynuzlu şamanı', nezaretteki yemekleri beğenmemiş
banner150 banner150 banner151 banner143

ABD'de 3 Kasım seçiminin sonucunu kabul etmeyen ve Başkan Donald Trump'ın kışkırtmasıyla seçim sonucunu tescillemesini önlemek için Kongre'yi basan kitlenin en tanınan yüzünün, gözaltında ağzına lokma koymadığı ortaya çıktı. Avukatı ve annesine göre 'boynuzlu şaman' Angeli, organik gıda verilmediği için gözaltında hiçbir şey yiyemedi.

Kongre'ye saldıran Trump yandaşları arasından üstü çıplak, yüzü ABD bayrağına boyanmış halde kürklü-boynuzlu şapkasıyla öne çıkan Jake Angeli'nin FBI'a teslim olmasının ardından gözaltında yemek yemeyi reddettiği öğrenildi. Kendisini komplo teorileri yayan, Trump yanlısı, aşırı sağcı örgüt QAnon'un 'şamanı' olarak niteleyen Angeli'nin federal gözaltında kendisine şaman diyeti servis edilmesini istediği aktarıldı.

Kongre'de 4 saat vandallığın her türlüsünü yapan kitlenin en tanınan yüzü olan Angeli'nin pazartesi günü yapılan önduruşmada, devlet tarafından atanan avukatı Gerald Williams, müvekkilinin gözaltına alınmasından beri bir şey yemediğini söyledi.

Angeli'nin çok sıkı bir diyet uyguladığını belirten Williams, bunun dini nedenli olup olmadığını bilmediğini, ama müvekkilinin bir şeyler yemeye ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Gerçek adı Jacob Anthony Chansley olan 'boynuzlu şamanın' annesi Martha Chansley, oğlunun gözaltında niye bir şey yemediğine açıklık getirdi.

Mahkeme binası önünde gazetecilere konuşan annesi, nezarette tümüyle organik gıda servis edilmediği için Angeli'nin cumadan beri hiçbir şey yemediğini aktardı.

Martha Chansley, oğlunun organik gıda yemediğinde çok hastalandığını, organik gıdaya ihtiyacının olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:59
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110