banner6

Kurtulmuş: Henüz şu örgüt diyemiyoruz

banner37

Ortaköy'deki gece kulübüne yönelik terör saldırısıyla ilgili konuşan TC Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Emareler var ama henüz şu örgüt diyemiyoruz" dedi. Kurtulmuş, İstanbul için başka saldırı uyarısı olup olmadığına yönelik soruyu da yanıtladı.

Kurtulmuş: Henüz şu örgüt diyemiyoruz
banner150

banner150 banner150

TC Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortaköy'deki terör saldırısıyla ilgili NTV canlı yayınına telefonla katılarak açıklamalarda bulundu.

Saldırının arkasındaki örgütün henüz belli olmadığını söyleyen Kurtulmuş, "Emareler var ama henüz şu örgüt diyemiyoruz" dedi.

39 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda 4'ü ciddi olmak üzere 65 kişinin de yaralandığını hatırlatan Kurtulmuş, şunları söyledi:

"Emareler var ama henüz şu örgüt diyemiyoruz. Bir kişinin olduğu belki çevresinde destek verenlerin olabileceği... Bütün bağlantılar süratle gözden geçiriliyor. Bağlantıları varsa ortaya konulacak. İçeride dışarıda çok sayıda terör örgütüyle mücadele ile geçti. Hem içeride hem dışarıda DAEŞ'in PKK'nın beli kırıldı. 2017'de Allah'ın izniyle kökünüzü kurutacağız. Bu terör örgütleri üzerinden birilerinin vermeye çalıştığı mesajlar olabilir.

Türkiye'nin terör örgütlerine karşı müdahalede mesafe alması birilerini rahatsız etmiş olabilir. Terörle mücadelede taviz vermeyeceğiz. Bu terör örgütleri adı ne olursa olsun bir tek hedefi var. Bunlar insanlık ve Türkiye düşmanı. Bunlara destek verenler büyük bir Türkiye istemiyorlar. Bunlara karşı verilecek en büyük cevap birlik içerisinde olmaktır."

İstanbul için başka uyarı var mı?

Kurtulmuş, "İstanbul için başka bir saldırı uyarısı" olup olmadığına yönelik soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Terör tam da bunu yapmak istiyor. Millet korksun ürksü, millet rutin hayatını terk etsin. Sürekli içine kapalı halde yaşasın istiyor. Emniyet mensuplarımız 24 saat en titiz bir şekilde bütün istihbaratları değerlendiriyor. Çok sayıda terör saldırısı önleniyor. Vatandaşlarımızın günlük hayatlarını korkuyla, panikle yaşamalarını asla istemeyiz. İnsanlarımız bu anlamda tedbirli olsunlar evet ama kimse korkarak içine kapanarak yaşamasın. Buna müsaade etmeyeceğiz. Terörün yaratmaya çalıştığı psikolojik ortama izin vermeyeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2017, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104