banner6

Madonnalar karıştı!

banner37

TV8 kanalında, sabah kuşağında yayınlanan ‘Aramızda Kalmasın’ programında, ‘Kürk Mantolu Madonna’ krizi yaşandı.

Madonnalar karıştı!
banner99

Jess Molho’nun, sunuculuğunu yaptığı programın yorumcu koltuğunda oturan Funda Kalyoncuoğlu, Sabahattin Ali’nin 1943 yılında kaleme aldığı ve edebiyat dünyasının kült eserlerinden olan ‘Kürk Mantolu Madonna’ kitabının filme uyarlanacağı haberi ile ilgili olarak Ali’nin kitabına ismini veren Madonna’nın Amerikalı şarkıcı Madonna olduğunu sandı.

Kalyoncuoğlu konuyla ilgili olarak şöyle bir yorumda bulundu:

‘Kitaplar filme uyarlanınca, o işi ben sevmiyorum. Dünyada da örnekleri var. Zorlamanın ne anlamı var diye düşünüyorum. Yine de Madonna’nın hayatı enteresan olabilir; aşkları, ilişkileri falan.’

Program sunucusu Jess Molho’nun konuyla ilgili olarak reji tarafından uyarılması sonucu Kalyoncuoğlu, kitabın 1943 yılında yazıldığını öğrendi.  Ancak yorumlarına devam ederek, ‘1943? Madonna var mıydı o zamanlar?’ dedi.

İşin aslı anlatılan Funda Kalyoncuoğlu filmde şarkıcı Madonna’nın hayatının anlatılacağını düşündüğünü belirterek, ‘Kitabı okudum ama sana anlatabileceğim, altını çizebileceğim bir nokta yok. Sabahattin Ali çok önemli bir yazar. Herkesin, onun kitaplarını okuması lazım ama nasıl olacak bilmiyorum, senaryoyu gözümde canlandıramadım’ ifadelerini kullandı.

‘Kendimden özür diliyorum’

Daha sonra bir radyo programına konuk olarak katılan Funda Kalyoncuoğlu, kendini savundu.

Radyo programındaki açıklamasında, Ali’nin Kürk Mantolu Madonna’sını okuduğunu belirten Kalyoncuoğlu, ‘İnsanların beni ne kadar acıttığını son yarım saat içerisinde gördüm. Yaptığımız bir magazin programı. Musul’a büyük bir operasyon vardı, onun önüne geçmesine çok şaşırdım. Neticede ben bir magazin programcısıyım. Özür dile diyorlar ya, ben kendimden özür dileyebilirim. Buna emin olun ki ben o kitabı okudum. Kitabı okuyalı 40 sene oldu. Anlarsınız kaç yaşında olduğumu. Galiba bir de o konuya çok önceden hazırlanmadığım için hatalı bir durum oldu. Peki bu dünyanın sonu mu?’ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104