banner6

Matthew Kasırgası Karayipler'i vuracak

banner37

Matthew Kasırgası Karayipler’e doğru ilerliyor. Yaklaşan kasırga Jamaika’da sellere yol açtı. Jamaika ve Haiti’de yetkililer kıyı şeridindeki halka bölgeyi boşaltması çağrısında bulunurken, Küba da Pazar günü uçuşları askıya aldı.

Matthew Kasırgası Karayipler'i vuracak
banner151 banner143

Şiddetli rüzgâr ve yağış getiren Matthew Kasırgası’nın Haiti’nin güneybatısı ve Jamaika’ya bugün ulaşması bekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Kasırga Merkezi kasırganın saatteki hızının 230 kilometreyi bulduğunu belirtti.

Küba’nın Santiago kentinde halk temel ihtiyaç malzemeleri ve yiyecek stokluyor. Kübalılar süpermarketlere akın ediyor: “Yiyecek ve bu kasırgada ihtiyacımız olan en önemli şeyleri satın almak için sırada bekliyoruz.”

Küba’daki turistlerin de tatil planları sekteye uğradı: “Otelden çıkamayacağımızı, kasırga başladığında odalarımızda kalmamız ve bize güvenli olduğunu söylenene kadar buradan çıkmamamız gerektiğini belirttiler.”

Latin Amerika’nın en yoksul ülkesi Haiti’de 2010 yılında meydana gelen depremin ardından halk doğal afetlere karşı son derece savunmasız durumda.

Ülkeyi vuran 7 büyüklüğündeki depremde 200 binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 10:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104