Murat Özdemir'in işkence yaptığı papağan öldü

banner37

TV 8'de yayınlanan Master Chef ve Yemekteyiz programlarıyla adını duyuran Murat Özdemir'in işkencesine maruz kalan Bahtiyar isimli papağandan kötü haber geldi. Dün ameliyat edilen ve sağlık durumu kötüleşen Bahtiyar, kurtarılamadı

Murat Özdemir'in işkence yaptığı papağan öldü

Dün İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi'nde ameliyat edilen papağının, gece saatlerinde sağlık durumu kötüleşti. Bahtiyar isimli papağan, tüm müdahalelere rağmen bu sabah yaşamını yitirdi.

Veteriner hekimlerin yaptığı muayenede sol bacağının diz ekleminde çıkık ve başında yumuşak doku zedelenmesi, kanat ve vücudunun çeşitli yerlerinde ödemler oluşan papağanın uzun süre beslenemediği de tespit edilmişti.

Papağanın kesin ölüm nedeni, yapılacak tıbbi incelemenin sonucunda belli olacak.

Murat Özdemir, sosyal medya hesabında papağanına yaptığı işkence görüntülerini paylaşmasının ardından Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

İfadesinin alınmasının ardından savcılığa sevk edilen Murat Özdemir serbest kalırken, savcılık akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için kendisini Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk etmişti. Özdemir, akıl sağlığının tespiti için 21 gün hastaneye yatırılacak.

Öte yandan, Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Şube Müdürlüğü'nce, Özdemir hakkında 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu'nuna istinaden idari yaptırım kararı alındı. Buna göre, Özdemir'e 5 bin 254 lira para cezası kesildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER