banner6

Nobel Barış Ödülü Beyaz Kasklılar'a verilsin!

banner37

Birçok Hollywood bu seneki Nobel Barış Ödülü’nün Suriyeli yardım örgütü Beyaz Kasklılar’a verilmesi için kampanya başlattı.

Nobel Barış Ödülü Beyaz Kasklılar'a verilsin!
banner151 banner143

Birçok Hollywood yıldızı, bu seneki Nobel Barış Ödülü’nün Suriyeli yardım örgütü Beyaz Kasklılar’a verilmesi için kampanya başlattı.

Suriye İnsan Hakları Örgütü’nün verdiği bilgilere göre, 2013 yılında kurulan Beyaz Kasklılar, hava saldırılarının ardından enkaz altında kalan insanları kurtarmak gibi insani yardımlarda bulunuyor.

 Geçen yıldan bu yana 60 bin insanın hayatını kurtaran örgütün 3 bin gönüllüsünden 141’i Suriye’deki çatışmalarda hayatını kaybetti.

‘ Bizim sadece insani bir misyonumuz var’

Suriye rejimi, Beyaz Kasklılar’ı radikal İslamcı örgütlere yakın olduğu gerekçesiyle suçluyor.

Beyaz Kasklılar sözcülerinden Abdülrahman El Hassan, Alman haber ajansı dpa’ya konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘Biz insanlara yardım etmeyi amaçlayan bir grubuz. Bizim sadece insani bir misyonumuz var’ diyerek suçlamaları reddetti.

Suriye İnsan Hakları Örgütü’nden yapılan açıklamaya göre Nobel Barış Ödülü’nün Beyaz Kasklılar’a verilmesini destekleyenler arasında George Clooney, Daniel Craig, Ben Affleck, şarkıcı Justin Timberlake ve Alicia Keys gibi isimler yer alıyor.

Nobel Barış Ödülü’nün sahibi 7 Ekim tarihinde açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2016, 21:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104