Ordu'da sel afete dönüştü

banner37

Ordu'da sel afete dönüştü

Ordu'da etkili olan sağanak yağmur ilçelerde sele dönüştü. En ağır hasar ise Ünye, Fatsa, Perşembe ilçelerinde meydana geldi. Ünye'de kısmen çöken köprü nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu trafiğe kapatıldı, bölgede toplam 8 köprü yıkıldı.

Selde mahsur kalan vatandaşlar iş makineleri ile kurtarılırken, bir fabrikada mahsur 165 işçi ise helikopterlerle kurtarıldı.

Samsun-Ordu Karayolu'nda araç geçişleri tek şeritten verilmeye başlandı.

Perşembe ilçesinde tünelde meydana gelen zincirleme kazada bir araç alev aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vali ve Belediye Başkanı'nı arayarak bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AFAd Başkanı incelemelerde bulunmak üzere Ordu'ya gidiyor.

Yılmaz: Mahsur kalanlar kurtarıldı, 7 yaralı var

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, sel nedeniyle mahsur kalan bütün vatandaşların kurtarıldığını belirterek, "Şu anda 7 yaralı var. Hayati tehlikesi olan yok. Biri yıldırım düşmesi sonucu yaralanmış. Yaklaşık 100'e yakın menfezimiz kırıldı. 100 mahallemizde ciddi sorun var. 24 saat esaslı tedbirlerimizi aldık ama afet dediğimiz bu işin çok da tedbiri olmuyor doğal olarak. Bunun çok çözümü yok. Çünkü metrekareye 20 litre, iki katı sel riski var buraya yağmış 107 litre. Normalin bire 5, 6 oranında aşırı yağmur var. Tedbirimiz en üst düzeyde alındı. Endişemiz Meteoroloji gece geç saatlere kadar yağışın devam edeceğini söylüyor. Tabiat afeti bu. Bazen bunun karşısında yapılacak pek bir şey olmuyor.  Hasar tespitine karşı gerekli tedbirleri alacağız" diye konuştu.

5 KİŞİ KURTARILDI

ARAÇ GEÇİŞLERİ TEK ŞERİTTEN VERİLMEYE BAŞLANDIVALİ YAVUZ'DAN AÇIKLAMA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER