Pakistan halkı Fransız ürünlerine boykot çağrısı yapıyor

banner37

Pakistan halkı, Fransa'da başta Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron olmak üzere yetkililerin Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunmaları ve İslam karşıtı açıklamalarının ardından Fransız ürünlerine karşı boykot çağrısı yaptı.

Pakistan halkı Fransız ürünlerine boykot çağrısı yapıyor
banner90
banner8

Pakistanlı vatandaşlar, Avrupa ülkelerinde yükselen İslamofobi ve devlet başkanları ile üst düzey yetkililerin İslam karşıtı açıklamalarını AA muhabirine değerlendirdi.

Karaçi'de esnaflık yapan Saccad Avan, tüm Pakistan vatandaşlarına Fransız ürünlerini boykot etme ve Fransızlara sert cevap verme çağrısında bulundu.

banner134
Avan, boykotun etkili olmasının önemli olduğunu belirterek, Fransızların, Cumhurbaşkanları Macron'un açıklamalarının Müslümanları incittiğini hissetmeleri gerektiğini kaydetti.

Belucistanlı Hacı Salim, Macron'un açıklamalarını en güçlü şekilde kınadığını belirtti.

Salim, dünya genelindeki Müslümanların Macron'un ifadelerine karşı protesto gösterileri düzenlediğini ifade ederek, "Peştunlar olarak Hazreti Muhammed'in hakarete uğramasına dayanamadık. Biz canlarımızı kutlu Peygamberimizin onuru için vermeye hazırız. Sevgili Peygamberimize hakaret eden ve İslam'a karşı nefret yayan ülkelerin ürünlerine ihtiyacımız yok. Pakistan hükümetinden acil olarak Fransız ürünlerinin ithal edilmesini yasaklamasını istiyorum. Müslümanlar Fransız ürünlerinin alınmasını boykot etmeliler." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75