Putin, nadir hastalığı olan çocuklara yardım için vakıf kuruyor

banner37

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, SMA da dahil olmak üzere, hayati tehlike arz eden ve kronik ciddi hastalıkları bulunan çocuklara yardım etmeye yönelik ‘İyilik Çemberi’ isimli vakfın kurulması için kararname imzaladı

Putin, nadir hastalığı olan çocuklara yardım için vakıf kuruyor
banner90
banner8

Kremlin, Putin’in nadir hastalıkları olan çocuklara yardım amacıyla kurulacak vakıf için kararname imzaladığını bildirdi.

banner134
Açıklamaya göre, ‘İyilik Çemberi’ isimli vakfın başına St. Petersburg’da 2010 yılında faaliyete başlayan ve ağır hastalıkları olan çocuklara yönelik İlk Devlet Çocuk Bakımevi’nin kurucusu Aleksandr Tkaçenko atandı.

Putin, nadir hastalığı olan çocuklara yardım etmek amacıyla yıllık gelirleri 5 milyon ruble (yaklaşık 500 bin TL) üzerinde olan bireylerin gelir vergileriyle finanse edilecek bir vakıf kurulacağını dün duyurmuştu.

Vakıf paralarından yaklaşık 1 milyar rublenin 5 bin kadar çocuğa tıbbi cihaz sağlanması, 3 milyar rublenin ise 10 binden fazla çocuğa teknik rehabilitasyon araçlarının sağlanması için aktarılması öngörülüyor. İlk sırada spinal muskuler atrofi (SMA hastalığı) olan çocuk grupları için ilaç satın alınması gerekecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75