Putin ve Biden görüşmesinde ikinci tur başladı 

banner37

Putin ve Biden görüşmesinde ikinci tur başladı 
banner99

Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD Başkanı Biden, her iki tarafın da ikili ilişkilerin dibe vurduğunu kabul ettiği bir dönemde İsviçre'nin Cenevre kentinde bir araya geldi. 

'Dar formatta' 2 saate yakın süren ilk bölümün ardından, daha geniş bir heyetle ikinci kısma geçildi. 

İsviçre'nin Cenevre kentinde Kasım 1985'te dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan ile eski SSCB Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov arasında yapılan tarihi zirveden 36 yıl sonra bir kez daha ABD-Rusya zirvesi düzenleniyor.  

Putin ve Biden, TSİ 13.25 sularında, zirvenin yapılacağı Leman Gölü (Cenevre Gölü) kıyısındaki Parc de La Grange villasına geldi. 

Görüşme öncesi kısa açıklama yapan Putin, Biden’e şahsen görüşme girişimi için teşekkür etti. 

Zirvenin 4 saat sürmesi ve görüşmenin ardından Putin'in TSİ 18.45'te, Biden'ın ise TSİ 20.00'de ayrı ayrı basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. 

GÖRÜŞMELERİN İÇERİĞİNE DAİR BİR AÇIKLAMA YAPILMADI 

Cenevre’deki görüşmelerin önemli bir kısmı geride bırakılmış olsa da şu ana dek heyetlerden kimse, kapalı kapılar ardında şimdiye dek ne görüşüldüğüne dair hiçbir açıklama yapmadı. 

Daha önce görüşmelerin gündem maddeleri, nükleer silahların denetimi, siber güvenlik, Suriye ve Libya gibi bölgesel sorunlar ve iklim değişikliği gibi işbirliği yapılabilecek alanlar şeklinde açıklanmıştı 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75