banner6

Rum Dışişleri Bakanlığı: Kıbrıs halkının insan hakları Türkiye tarafından hunharca ihlal ediliyor

banner37

Rum Dışişleri Bakanlığı: Kıbrıs halkının insan hakları Türkiye tarafından hunharca ihlal ediliyor
banner99

Rum Dışişleri Bakanlığı, tüm Kıbrıs halkının insan haklarının Türkiye tarafından hunharca ve bütünüyle ihlal edildiğini iddia etti.
Rum Dışişleri Bakanlığı, tüm Kıbrıs halkının insan haklarının, Türkiye tarafından her gün hunharca ve bütünüyle ihlal edildiğini; Güney Kıbrıs'ın yasadışı Türk işgaline son vermek ve tüm Kıbrıslılara yönelik insan hakları ihlalini ortadan kaldırmak için yorulmadan çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

Rum Dışişleri Bakanlığı, İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rum Dışişleri Bakanlığı, Stella Soulioti’nin adıyla bir İnsan Hakları Ödülü verilmeye başlanacağını da duyurdu.
 
Ödül her yıl Güney Kıbrıs’ta insan hakları için övgüye değer çalışmalar yapan bir kişiye veya bir sivil toplum örgütüne verilecek. Ödülü kazanan 10 bin Euro'luk bir para ödülü de alacak.
 
Rum Dışişleri Bakanlığı ayrıca, devlet hizmetleri, dış diplomatik temsilcilik ve sivil toplum örgütleri gibi diğer kuruluşlarla işbirliği yaparak 2021’de insan haklarıyla ilgili bir dizi etkinlik başlatacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Koronavirüs salgınından da söz edilerek, Güney Kıbrıs'ın hem bölgesel hem de uluslararası düzeyde aktif olarak insan onuruna saygı göstererek salgını önlemek amacıyla girişimleri destekleme çalışması yaptığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104