Rum Epidemiyoloji Heyeti yeni tedbirlerle ilgili önerilerini Anastasiadis'e sundu

banner37

Rum Epidemiyoloji Heyeti yeni tedbirlerle ilgili önerilerini Rum Lider Anastasiadis'e sundu. Nihai karar Perşembe günü verilecek...

Rum Epidemiyoloji Heyeti yeni tedbirlerle ilgili önerilerini Anastasiadis'e sundu
banner90
banner99

Rum Sağlık, Çalışma ve Eğitim bakanlarının da hazır bulunduğu Rum Lider Nikos Anastasiadis ile Bilimsel Denetim Heyeti arasında gerçekleştirilen 'koronavirüs' toplantısı sona erdi.

Rum Sağlık Bakanlığı'nın Bilimsel Denetim Heyeti toplantı sırasında, koronavirüsü salgınının göğüslenmesi amacıyla alınması gereken tedbirlerle ilgili önerilerini sundu. Bu öneriler, Sağlık Bakanı ve ilgili Hizmetler arasında işbirliği içinde incelenecek. Nihai karar perşembe günü gerçekleştirilecek Bakanlar Kurulunda alınacak.

banner134
Rum Hükümet Sözcüsü Vekili Panayiotis Sentonas yaptığı yazılı açıklamada, toplantı sırasında ülkenin epidemiyolojik tablosunun, kamu hastanelerindeki durumun, olanakların ve mevcut programların ve aşı programıyla ilgili planların ele alındığını söyledi.

Sentonas, toplantıda ortaya konan önerilerin Sağlık Bakanlığı ile ilgili Hizmetler arasında işbirliği içinde inceleneceğini ve nihai kararların 7 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecek Bakanlar Kurulunda alınacağını duyurdu ve bugünkü toplantıya Sağlık, Çalışma ve Eğitim Bakanları ile Acil Bakım Üniteleri temsilcilerinin katıldığını duyurdu.

Sentonas, Anastasiadis'in tüm bilimsel danışma heyetine üyelerine bugüne kadar gerçekleştirdikleri işbirliğinden ve salgını engelleme çabalarına katkılarından dolayı teşekkür ettiğini belirterek Güney Kıbrıs’ın diğer ülkelere ve özellikle Avrupa Birliğine kıyasla daha iyi bir durumda bulunduğunun epidemiyolojik verilerle de kanıtlandığını vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 21:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75