banner6

Rum lider Hristodulidis, İsrail lideri Herzog ile görüştü

banner37

GKRY lideri Nikos Hristodulidis, İsrail’e günübirlik bir ziyaret gerçekleştiriyor. Hristodulidis, bu sabah İsrail Devlet Bakanı Isaac Herzog ile bir araya geldi. Hristodulidis ardından İsrail Başbakan Benjamin Netanyahu ile görüştü. İki ülkenin heyetleri daha sonra genişletilmiş müzakerelere katıldı.

Rum lider Hristodulidis, İsrail lideri Herzog ile görüştü
banner150

banner150

banner99

Hristodoulidis ile bir araya gelen Herzog, ülkenin saldırıya uğradığı ve bombalandığı bir dönemde İsrail’i ziyaret ettiği için GKRY liderine teşekkür etti. Herzog ‘Bu ziyaret iki ülkenin dostluk ve dayanışmasının, mükemmel ilişkilerinin ve işbirliğinin bir göstergesidir’ dedi.

Hristodulidis ise Güney Kıbrıs’ın İsrail’in yanında olduğunu kaydederek, son terör saldırılarını kınadı. Hristodulidis aynı zamanda, iki ülke arasındaki mükemmel ilişkilere atıfta bulunarak, Kıbrıs Rum tarafının bağları daha da güçlendirme arzusunun altını çizdi.

İsrail ve Güney Kıbrıs’ın güvenilir ortaklar olduğunu ve enerji, savunma, ekonomi, araştırma ve inovasyon gibi birçok alanda işbirliği yaptığını söyledi.

Hristodulidis ayrıca, Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin, sorunlarla yüzleşmeleri ve aynı zamanda sunulan fırsatlardan yararlanmaları için faaliyetlerini koordine etmesi gereken Güney Kıbrıs ve İsrail için son derece önemli olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104