Rusya'dan BM'nin Maraş ile ilgili kararlarına destek geldi

banner37

Rusya'dan BM'nin Maraş ile ilgili kararlarına destek geldi
banner90
banner8

Rusya’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Stanislav Osadchiy, BM'nin Maraş ile ilgili kararlarını desteklediklerini belirtti.

banner134
Rusya’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Stanislav Osadchiy, Güney Kıbrıs’ın sözde Mağusa Belediyesi üyelerine, ülkesinin BM Güvenlik Konseyi kararları temelinde Maraş'ın geri verilmesine tam destek verdiğini söyledi.

Sözde Mağusa Belediyesi tarafından yapılan basın açıklamasında, Belediyenin BM Güvenlik Konseyi üyesi beş ülke ile başlattığı temasları çerçevesinde, sözde belediye Başkanı Dr. Simos Ioannou başkanlığında bir heyetin salı günü Rusya’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Stanislav Osadchiy ile görüştüğü belirtildi.

Basın açıklamasında, Büyükelçi Osadchiy’nin, heyet tarafından Türkiye’nin Mağusa ile ilgili yasa dışı eylemleri konusunda bilgilendirildiği, Büyükelçi’nin ise Rusya’nın Kıbrıs’ın bir dostu olmaya devam ettiğini ve Uluslararası Hukuk ilkelerine saygılı olduğunu belirterek Maraş'ın iadesinin Rusya tarafından desteklenen BM kararlarıyla tasdik edildiğini kaydetti.

Rusya Büyükelçisi ülkesinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması sürecini desteklediğini de ifade etti.

Sözde Mağusa Belediye Başkanı, Rusya Büyükelçisine Mağusa kentindeki durum hakkında BM Genel Sekreterine gönderdiği mektubun bir nüshasını  verdi ve Mağusa ile ilgili BM kararlarının hayata geçirilmesi yönünde Rusya’nın yardımcı olmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 23:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
HUSEYIN MURAD
HUSEYIN MURAD - 8 ay Önce

RUSYAYI DOST ETME IYI OLUR AMA DIKKATLI OLMALIYIZ.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75