banner6

Saldırgan, multi milyardermiş

banner37

Las Vegas’taki katliamda hayatını kaybedenler anıldı; saldırganla ilgili ilginç detaylar ortaya çıktı

Saldırgan, multi milyardermiş
banner150 banner151 banner143

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarihinin en büyük silahlı saldırısını gerçekleştiren ve en az 59 kişiyi öldürüp, 500’den fazla kişiyi yaralayan Stephen Paddock’ın (64) Las Vegas’tan bir buçuk saat uzaklıkta bulunan Nevada Eyaleti’nin Mesquite kentinde yaşadığı belirtildi.

Şu anda Filipinler’de bulunduğu açıklanan Marilou Danley (62) ile yaşayan Paddock’un bu evi 2015 yılında 369 bin dolar karşılığında şehrin emekliler bölgesinden satın aldığı bildirildi.

Saldırganla ilgili detayların ortaya çıkmasının yanı sıra dün, saldırı sonucu hayatını kaybedenler için olay yerine çok sayıda çiçek ve mum bıraktı.
Toplu katliam düzenleyen saldırganın ölü olarak ele geçirildiği olayı, Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) üstlendiğini duyurmuştu. ABD’li yetkililer saldırganın herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı olduğuna dair bir kanıtın bulunmadığını belirtti.

Paddock: Kardeşim bir multi-milyarderdi

İntihar edip yaşamına son veren zanlının erkek kardeşi Eric Paddock, emekli muhasebeci olan kardeşinin 1980’li yılların sonunda Lockhess Martin isimli emlak şirketinde iç denetçi olarak çalıştığını söyledi.

Mesquite, Texas ve Kaliforniya’daki binalara yatırım yapan Stephen Paddock’un bu sayede milyonlarca dolar para kazandığını belirten Erick Paddock, kardeşinin multi-milyarder olduğunu sözlerine ekledi.

Nevada eyaletinde araştırılan kayıtlarında saldırganın avlanma, balıkçılık ve pilotluk lisanslarına sahip olduğu ve daha önce herhangi bir suç kaydı bulunmadığı ortaya çıkmıştı. Bununla birlikte, saldırganın kardeşi haberlerin aileyi şoke ettiğini söyledi. İngiliz Reuters’a telefonla konuşurken sesi titreyen Erick Paddock, “Dehşete düştük. Şaşkınız. Kurbanlara taziyelerimizi iletiyoruz. O silahları hangi cehennemden almış? Aracıyla gider Las Vegas’ta kumar oynar, burritos yerdi. Dini ya da siyasi bir bağlantısı da yoktu" dedi.

Babası ABD'nin en tehlikeli banka soyguncularındandı

Diğer taraftan, Stephen Paddock’un birkaç yıl önce öldüğü belirtilen babası Benjamin Hoskins Paddock’un "soygunculuk" nedeniyle1960 yılında 20 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ve 8 yıl sonra firar ettiği ortaya çıktı. 1969’dan 1977 yılına kadar FBI’ın ‘çok en çok aranan kişiler listesi’nde bulundu.

Ocak 1998 tarihinde Teksas'da ölen ve ABD’nin en tehlikeli banka soyguncularından biri olarak tanınan Benjamin Hoskins Paddock, FBI tarafından “psikopatik ve intihar eğilimli” olarak teşhis edilmişti.

Saldırganın babası Benjamin Hoskins Paddock FBI’ın ‘çok en çok aranan kişiler listesi'nde bulunuyordu.

Saldırganın babası Benjamin Hoskins Paddock FBI’ın ‘çok en çok aranan kişiler listesi'nde bulunuyordu.

Silahlar, binlerce mermi ve amonyum nitrat

Öte yandan Las Vegas Şerifi Joe Lombardo'nun basın mensuplarıyla paylaştığı son bilgilere göre, saldırganın olay sırasında kullandığı otel odasında 16 otomatik tüfek bulundu.

Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) gün içinde saldırgan Stephen Paddock'un evine girdiğini belirten Lombardo, evdeki aramalarda 18 silah ve binlerce merminin yanı sıra saldırganın aracında amonyum nitrat bulunduğu bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 00:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110