banner6

Saldırıya uğrayan Salman Rüşdi'nin Şeytan Ayetleri kitabının satışları patladı

banner37

Saldırıya uğrayan Salman Rüşdi'nin Şeytan Ayetleri kitabının satışları patladı
banner151

Salman Rüşdi'nin cuma günü ABD'nin New York eyaletinde vahşice bıçaklanmasının ardından yazarın eserlerine olan ilgi yeniden arttı ve Şeytan Ayetleri romanı çok satanlar listelerinde hızla yükseliyor.
Independent'in haberine göre, büyülü gerçekçilik türündeki romanın ciltsiz baskısı Amazon'un çağdaş edebiyat ve kurgu listesinin zirvesine yerleşirken, sansür ve politika kategorisinde ikinci sırada yer aldı ve pazartesi günü e-ticaret sitesinde en çok satan 18. kitap oldu.

E-KİTAPLARI DA ÇOK SATANLARDA

Kitabın Kindle e-kitap versiyonu da yüksek satış rakamlarına ulaşarak kurgu hiciv, sansür ve politika gibi birkaç kategoride bir numaraya yükseldi.

Kindle e-kitabı, Amazon'un Kindle en çok satanlar listesinde 23. sırada yer aldı.

Rüşdi'nin diğer eserleri de rağbet görüyor; Geceyarısı Çocukları çağdaş edebiyat ve kurgu listesinde 10. sıraya kadar yükseldi.Hayatının polis koruması altındaki 10 yılını anlatan 2012 tarihli Joseph Anton anı kitabının baskıları, dini hoşgörüsüzlük ve zulüm listesinde 4. sırada yer aldı.
Şeytan Ayetleri, 1988'de yayımlanmasının ardından Hazreti Muhammed'i tasvir etme şekli sebebiyle bir tartışma dalgasına yol açmıştı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110