Şansal'a saldıran 3 kişi hakkında işlem yapıldı

banner37

KKTC'den sınırdışı edilen modacı Barbaros Şansal, İstanbul'a getirildiği sırada uçaktan indirilirken havalimanındaki bir grup tarafından saldırıya uğramıştı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'nden, konuyla ilgili açıklama geldi. Şansal'ın, apronda darbedilmesiyle ilgili havalimanında yer hizmeti veren şirketten 3 kişi hakkında da işlem yapıldı.

Şansal'a saldıran 3 kişi hakkında işlem yapıldı
banner99

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'nce, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) sınırdışı edilerek İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınan Barbaros Şansal’ın uğradığı darp girişiminde genel müdürlüğün faaliyetleri kapsamında herhangi bir ihmal ve zafiyetin söz konusu olmadığı bildirildi.

DHMİ'den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

banner134
"Dün gece saatlerinde KKTC'den sınırdışı edilerek İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirilen Barbaros Şansal’a, darp girişiminde bulunulduğu öğrenilmiştir. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir. Sıkı güvenlik tedbirlerinin her zaman çok titiz bir şekilde uygulandığı Atatürk Havalimanı uçak park alanlarına, yolcu ve görevlilerin haricinde kimsenin ulaşmasına imkan bulunmamaktadır. Söz konusu darp girişimi esnasında da aprona dışarıdan kimsenin girmediği tespit edilmiştir. Olayda Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri kapsamında herhangi bir ihmal ve zafiyet kesinlikle söz konusu değildir."

3 kişi hakkında işlem yapıldı

Bu arada Atatürk Havalimanı'nda yer hizmeti veren Turkish Ground Services (TGS) yetkilileri, dün akşam sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle sınırdışı edildiği KKTC'den THY uçağı ile Atatürk Havalimanı'na getirilen Şansal'ın uçaktan inişi sırasında bazı kişiler tarafından darbedilmesiyle ilgili görüntüleri inceledi.

Şirket yönetimi, 3 çalışanı hakkında, olaya karıştıkları gerekçesiyle işlem yaptı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle KKTC'den sınırdışı edilen modacı Barbaros Şansal, dün akşam Lefkoşa-İstanbul seferini yapan THY uçağı ile Atatürk Havalimanı'na getirilerek, gözaltına alınmıştı. Polisler tarafından uçaktan indirilen Şansal, apronda kendisine tepki gösteren bazı kişiler tarafından darbedilmişti. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan yerleşkesinde gözaltında tutulan Şansal hakkında, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" ile "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75