Sarkozy, Putin'e karşı dostça duygular beslediğini itiraf etti

banner37

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nikolas Sarkozy, Moskova'ya olan beklenmedik ziyareti sırasında, Vladimir Putin'e karşı dostça duygular beslediğini itiraf etti. Sarkozy ayrıca, Rusya'nın bütün dünyada prestijinin arttığını da söyledi.

Sarkozy, Putin'e karşı dostça duygular beslediğini itiraf etti
banner90
banner8

Sarkozy, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu'nun (RFPI) yeni yıl öncesi resepsiyonunda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Sizler burada yaşıyorsunuz, Russunuz, uluslararası arenadaki prestij ve imajınızın ne düzeyde değiştiğini tahmin bile edemezsiniz. Rusya bir kez daha büyük bir güç haline geldi, Rusya uluslararası arenadaki yerini biliyor ve Rusya kaderini biliyor. Son olarak, Vladimir Putin'in her zaman dostu olduğumu söylemek istiyorum. Çünkü, tüm görüş farklılıklarına rağmen konuşabileceğiniz biridir."

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Çevre Koruma, Ekoloji ve Ulaşımdan Sorumlu Özel Temsilcisi Sergey İvanov ile bir süre önce Rusya ve Fransa arasındaki işbirliğini güçlendirmedeki katkılarından dolayı Ulusal Liyakat Nişanı ödülüne layık görülen RFPI Başkanı Kirill Dmitriyev de sahnede Nikolas Sarkozy'nin konuşmasını dinledi.

banner134
'UMARIM ÖNÜMÜZDEKİ YIL DA DAVET EDERSİNİZ'

Sarkozy, resepsiyonun ev sahibi Dmitriyev ile İvanov'un ellerini sıkarak "Kirill Dmitriyev, umarım önümüzdeki yıl da beni davet edersiniz" dedi.

Nikolas Sarkozy, 2007-2012 yıllarında Fransa Cumhurbaşkanlığı yaptı. Ondan önce farklı hükümetlerde bakanlık görevleri yürüttü. Cumhurbaşkanlığı görevi sona erdikten sonra Sarkozy siyasi faaliyetlerini sürdürdü ve 2017 yılındaki Cumhurbaşkanlığı yarışına katıldı ancak, turu geçemedi. Cumhurbaşkanlığından sonra da bir çok kez Rusya'yı ziyaret ederek Vladimir Putin'le görüşmeler yaptı.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 16:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75