banner6

Seçim bitti, Trump'tan birlik mesajı

banner37

ABD'nin 45'inci başkanı seçilen Donald Trump, sonuçların belli olmasının ardından yaptığı ilk konuşmada ülkede birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Seçim bitti, Trump'tan birlik mesajı
banner99

Seçim kampanyası boyunca özellikle Müslümanlar, Meksikalılar ve göçmenlerle ilgili ayrıştırıcı söylemlerde bulunan Trump, ABD'yi, hiç bir zümre veya kesimi dışarıda bırakmadan hep birlikte hak ettiği yere getirmek için çalışacaklarını kaydetti.

Donal Trump, seçim merkezinde kendisini destekleyenlere hitaben yaptığı konuşmada, Demokratların adayı Hillary Clinton'dan az önce telefon aldığını ve Clinton'un kendisini tebrik ettiğini söyledi.

Seçim kampanyası sırasında e-posta skandalı nedeniyle Clinton'u "sahtekar" olarak niteleyen ve başkan olduğunda onu hapse attıracağını açıklayan Trump, "Ben de onu (Clinton) ve ailesini gösterdikleri mücadele nedeniyle tebrik ettim. Hillary'ye ülkemize uzun yıllar boyunca verdiği hizmet nedeniyle müteşekkiriz" ifadelerini kullandı. .

Tüm ABD vatandaşlarının başkanı olacağını söyleyen Trump, yürüttüklerinin bir kampanya olmadığını, ülkelerini seven ve daha parlak bir gelecek isteyen milyonların hareketi olduğunu ifade etti.

Trump, din ve köken fark gözetmeden tüm ABD vatandaşlarının hizmetinde olacağını aktardı. Trump, dünyadaki ülkelere de seslenerek ABD ile iyi ilişki kurmak isteyen ülkelerle iyi ilişki kuracaklarını, ABD'nin çıkarları ön planda olmasıyla birlikte diğer ülkelere adil davranacaklarınıa işaret etti. 

Seçim kampanyası boyunca kendisine destek olan herkese teşekkür eden Donald Trump, ilk dönemin sonunda, 4 yıl sonra ikinci kez başkan adayı olmayı düşündüğünün de sinyallerini de verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104