banner6

TC Dışişleri Bakanlığı'ndan İsveç'e tepki: Kınıyoruz

banner37

Danimarka ve İsveç çifte vatandaşı, polis eşliğinde İslam'ın kutsal kitabını hedef aldı. Yaşanan olay sonrası açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı, "Kınıyoruz. Bu eylem İsveç’in de imzacı olduğu Üçlü Ahitname taahhüdünün açık ihlalidir" açıklamasını yaptı.

TC Dışişleri Bakanlığı'ndan İsveç'e tepki: Kınıyoruz
banner99

İsveç'in başkenti Stockholm'de provokasyon görüntülerine bir yenisi eklendi.

İskandinav ülkesindeki yetkililer, İslam ve Müslüman karşıtı Rasmus Paludan'ın Kur'an-ı Kerim'i yakma girişimine izin verdi.

Dışişleri Bakanlığı, İsveç’in başkenti Stokholm’de Kuran-ı Kerim’e karşı yapılan saldırıya izin verilmesinin hemen ardından bu defa şehir merkezinde PKK terör örgütü iltisaklı gruplarca Türkiye karşıtı propaganda eylemi gerçekleştirilmesine müsaade edilmesini en güçlü şekilde kınadı.

"Üçlü Ahitname taahhüdünün açık ihlalidir"

Açıklamada, "Bu eylem, terör örgütlerinin propagandasının engellenmesine dair, İsveç’in de imzacı olduğu, Üçlü Ahitname taahhüdünün açık ihlalidir." ifadelerine yer verildi.

Üçlü Ahitname’deki taahhütlere bağlı olunduğunu söylemek ile bu taahhütleri yerine getirmenin iki ayrı husus olduğunun vurgulandığı açıklamada, "İsveç’ten, Üçlü Ahitname’deki taahhütleri uyarınca özellikle terörizmle mücadele alanında söylemin ötesinde, somut ve etkili adımlar atmasını beklediğimizi bir kez daha vurguluyoruz." denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsveç'e tepki: Kınıyoruz
Dışişleri Bakanlığı:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104