Teksas'ta idam: Hamile eşi ve 5 yaşındaki kızını öldüren baba infaz edildi

banner37

Teksas, 2009'da eşini, kızını ve kayınpederini vahşice öldüren idam mahkumu John Hummel'ı çarşamba günü idam etti

Teksas'ta idam: Hamile eşi ve 5 yaşındaki kızını öldüren baba infaz edildi
banner8

Teksas, 10 yıldan uzun bir süre önce hamile eşini, 5 yaşındaki kızını ve kayınpederini öldüren idam mahkumunun infazını gerçekleştirdi.

Çarşamba günü Huntsville'deki eyalet hapishanesinde John Hummel'a işlediği cinayetler sebebiyle ölümcül enjeksiyon yapıldı.

45 yaşındaki Hummel, Aralık 2009'da Fort Worth'taki evlerinde eşi Joy'u 30'un üzerinde bıçak darbesiyle öldürdükten sonra kızını ve tekerlekli sandalyedeki kayınpederini beyzbol sopasıyla öldüresiye dövmüş ve evi ateşe vermişti.

Savcılar duruşmada, Hummel'ın ailesini öldürme sebebinin markette tanıştığı bir kadınla kaçmak istemesi olduğunu söyledi. Hastane güvenlik görevlisi Hummel, cinayetlerin ardından Kaliforniya'daki Oceanside bölgesine kaçtıktan sonra burada yakalanmış ve yetkililerin bildirdiğine göre cinayetleri işlediğini itiraf etmişti.

Hummel'ın avukatları, müvekkillerinin askerlikten ötürü yaşadığı travma sonrası stres bozukluğunun, cinayet gecesi "patlamasına" neden olduğunu savundu.

Fakat savcılar, Hummel'in daha önce de spagettiye fare zehri ekleyerek ailesini öldürmeye çalıştığını söyledi.

banner134
Ölüm cezasına çarptırılan Hummel'ın idamı, Mart 2020 olarak belirlenmesine karşın koronavirüs sebebiyle ertelenmişti.

Savcı Miles Brissette duruşmada, "Bu adam anlamsız biçimde güzel bir annenin, güzel bir çocuğun ve onlar için her şeyi yapan bir büyükbabanın hayatını aldı. Onun açısından bekar olmayı isteyip sırf bunun için bu şekilde cinayet işlemek anlamsız" dedi.

Hummel, 2021'de Teksas'ta idam edilen ikinci, ABD'deyse 5'inci mahkum oldu.

Hummel'ın kayınpederinin kız kardeşi Cylinda Bedford, adamı "bir tür canavar" olarak gördüğünü söyledi.

Bedford infaz öncesi, "Yaram kapanmadı" dedi. "İdam edilmesi de yaralarımızın sarılmasını sağlamayacak çünkü nedenini asla bilemeyeceğiz."

ABD'de idam cezası 27 eyalette hâlâ uygulanıyor.

Diğer birçok yerdeki gibi Teksas'ta da siyahi kişiler orantısız biçimde ölüme mahkum ediliyor. İnsan hakları savunucusu Teksas Ölüm Cezasının Kaldırılması Koalisyonu'na göre siyahi kişiler nüfusun yüzde 13'ünden azını oluşturmalarına karşılık idam mahkumlarının yüzde 44,5'ini teşkil ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75