banner6

TikTok'un ulusal güvenliğe tehdit oluşturabileceği gerekçesiyle bu konudaki çalışmalarını artırdı

banner37

TikTok'un ulusal güvenliğe tehdit oluşturabileceği gerekçesiyle bu konudaki çalışmalarını artırdı
banner90
banner99

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Olivia Dalton, Biden'ın Virginia Beach'teki programı dolayısıyla sehayat ettikleri uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çin'e ait video paylaşım uygulaması TikTok ile ilgili endişeleri olduğunu daha önce de net şekilde ifade ettiklerini dile getiren Dalton, Joe Biden yönetiminin, dijital teknolojiler ve Amerikalıların verilerini ulusal güvenlik riskleri oluşturacak şekilde kullanmaya çalışan Çin dahil bazı ülkelerin neden olduğu sorunlara odaklandığını kaydetti.

Dalton, bu kapsamda Hazine Bakanlığına bağlı Yabancı Yatırımlar Komitesinin (CFIUS) devam eden bir incelemesi olduğuna işaret ederek, ek ulusal güvenlik faktörlerini tanımlayan başkanlık yönergesini yürürlüğe koymak dahil yürütme organı yetkisi dahilinde atılabilecek adımları gözden geçirdiklerini aktardı.

Devlet kurumlarını kapsayan TikTok yasağının tüm Amerikalıları kapsayacak şekilde genişletip genişletilmeyeceğine ilişkin soruya ise yanıt vermeyen Dalton, veri güvenliğine ilişkin atılacak adımlarla ilgili Kongre ile birlikte çalışmayı planladıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2023, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104