Transformers gerçek oldu!

banner37

Letvision'ın ürettiği 'otobot'un ismi ise Letrons. Bir BMW'nin modifiye edilmesiyle üretilen Letrons, robot formundayken kısıtlı da olsa hareket edebiliyor. Ne yazık ki henüz dünyaca ünlü Transformers serisindeki uzaylı robotlar kadar özgür bir hareket kapasitesi yok.

Transformers gerçek oldu!
banner99

KOSGEB, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın desteklediği Ar-Ge şirketi Intel ve Microsoft'un Türkiye'deki resmi ortakları arasında.

banner134

Sekiz ayda tamamlanan Letrons, 12 kişilik mühendislik ve 4 kişilik destek personelinin çalışmaları sonucu ortaya çıktı.

Letrons, tanıtım videosunda, binek aracı olarak kullanılabileceği izlenimi veriyor. Firmanın websitesinde dönüştürülen BMW ile ilgili detaylar yer almıyor. Robot formundayken hareket kabiliyetinin kısıtlı olması nedeniyle fazla işlevsel bir robot olduğu söylenemez. Tüm bunlara rağmen Letvision, dünyada bire bir boyutlarda bir arabayı modifiye ederek robota dönüştürmeyi başaran firma oldu.

Her şeye rağmen, eğer modifiye edilen BMW'nin performansını etkileyecek bir müdahalede bulunulmadıysa Letrons'un bir araba olarak performansından şüphe edilmesini gerektirecek pek bir şey yok demektir. Yalnız uyaralım otomobil formu da uzaktan kumandayla yönetiliyor. Yani içine binip kullanma keyfine henüz sahip değilsiniz. Bununla birlikte ileride Letrons'un robot formunun Boston Dynamics'in şiddete maruz kalan zavallı robotu kadar becerikli olduğunu görmek isteriz.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75