banner6

Trump, May'i kızdırdı

banner37

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Londra'daki metro saldırısı ile ilgili sosyal medya paylaşımları, İngiltere Başbakanı Theresa May'in tepkisine neden oldu.

Trump, May'i kızdırdı
banner99

May, ABD Başkanı Donald Trump’ın Londra’daki saldırıyla ilgili sosyal medya mesajına dair bir soru üzerine de “Herhangi bir kimsenin devam eden bir soruşturmayla ilgili spekülasyonda bulunmasının yararlı olduğunu düşünmüyorum. Polis ve güvenlik güçleri olayın tüm boyutlarını araştırıyor ve sorumluların kimliğini tespit etmeye çalışıyor” yanıtını verdi.     

Trump, mesajında,  "Londra’da zavallı bir terörist tarafından bir saldırı daha. Bunlar, Scotland Yard'ın (İngiltere Emniyeti) nazarında, hasta ve deli olarak nitelendirilen insanlar. Proaktif olunmalı! ABD'ye seyahat engeli daha geniş, daha katı ve özel olmalı ancak aptalca, bu siyasal bakımdan doğru olmazdı!” ifadelerini kullanmıştı.     

Bu sabah yerel saatle 08.20'de (TSİ 10.20) güneybatı Londra'daki Parsons Green istasyonunda bir metro treninde el yapımı bir patlayıcıyla gerçekleştirilen saldırıda 22 kişi yaralanmıştı.

Patlayıcı önemli zarar yaratmayı amaçlıyordu

İngiltere Başbakanı May, Londra'da meydana gelen saldırıda kullanılan el yapımı patlayıcıyla ilgili, “Önemli zarar yaratmayı amaçlıyordu” dedi.
      
May, Londra metrosunda meydana gelen patlama sonrasında başkanlık ettiği acil durum kabine toplantısının ardından basına açıklamalarda bulundu.     

İngiliz polisinin el yapımı bir bombayla gerçekleştirildiğini açıkladığı saldırıyı "korkakça" diye nitelendiren May, olayda kullanılan patlayıcıyla ilgili olarak da "Önemli zarar yaratmayı amaçlıyordu” ifadesini kullandı.     

Terör tehdit seviyesinin şimdilik artırılmayacağını, mevcut “ciddi” basamağında tutulacağını belirten May, ilgili birimlerin bunu sürekli gözden geçirmekte olduğunu kaydetti.     

Manchester’da 22 Mayıs’ta meydana gelen bombalı saldırı sonrasında bu seviye “kritik” basamağına çıkarılmış ve bir hafta süreyle bu düzeyde tutulmuştu.     

 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2017, 20:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104