banner6

Trump, 3. Dünya Savaşı'nın çıkacağını, ancak bunu önleyebilecek tek liderin de kendisi olduğunu öne sürdü

banner37

Trump, 3. Dünya Savaşı'nın çıkacağını, ancak bunu önleyebilecek tek liderin de kendisi olduğunu öne sürdü
banner90
banner99

2024 seçimleri için Cumhuriyetçi Parti'den aday adaylığını açıklayan önceki ABD Başkanı Donald Trump, 3. Dünya Savaşını bir tek kendisinin önleyebileceği ve yeniden seçilmesi halinde Ukrayna'daki çatışmayı 24 saat içinde çözebileceği iddiasını tekrarladı.

ABD'nin Maryland eyaletinin Oxon Hill kentinde düzenlenen Amerikan Muhafazakar Birliğinin geleneksel yıllık Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı'nda (CPAC 2023) 1 saat 45 dakikalık konuşma yapan önceki Başkan Donald Trump, '3. Dünya Savaşı'nın çıkacağını, ancak bunu önleyebilecek tek liderin de kendisi olduğunu' öne sürdü.

Trump, Ukrayna'daki çatışmalar için "Oval Ofis'e girmeden bile önce Rusya ile Ukrayna arasındaki yıkıcı savaşı çözeceğim. Problemi hızlı bir şekilde çözeceğim ve bunu yapmak bir günden fazla sürmeyecek. Sizi temin ederim ki, bu zor bir görev olmayacak. Eğer insanlar ne yapmaları gerektiğini bilirlerse, 24 saat içinde halledilebilir" dedi.

 Donald Trump - Sputnik Türkiye, 1920, 21.02.2023

'Planımı açık edersem bozarlar'

Ukrayna çözüm planını ve bu kapsamda atacağı adımları paylaşmayacağını söyleyen 45. Başkan, zira bu bilginin ifşa olması halinde aklındakileri hayata geçirmesi ve çatışmayı sonlandırmasına imkan tanınmayacağını belirtti:

"Bunu sizi söylemeyeceğim, zira yaparsam, bunu gerçekleştirme imkanını muhtemelen kaybederim. Bunu yapabilmek için başkan olmanız, ofise ve yetkilere sahip olmanız gerekir. Ancak bu, bir günde gerçekleşecek. Tekrar ediyorum, eğer başkan olsaydım, bunlar asla yaşanmazdı. Bu savaş, bir günde çözümlenmeli."

Donald Trump - Sputnik Türkiye, 1920, 22.02.2023

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2023, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104