Türk askeri Menbiç'in dış mahallelerine girdi

banner37

ABD ile uzlaşma çerçevesinde Türk askeri Menbiç'in dış mahallelerine girdi. Türk askerlerinin dış mahallelerde devriye faaliyeti başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Menbiç'te şu anda devriye gezme olayı başladı" açıklaması yaptı. Çavuşoğlu da, "Askerlerimiz Menbiç'in içine de girecek" dedi. Menbiç'teki devriye faaliyetiyle ilgili TSK'dan açıklama yapıldı.

Türk askeri Menbiç'in dış mahallelerine girdi
banner90
banner99

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı askerler, Dadak köyü bölgesinde ve Sacu nehri boyunca görüldü.

Anadolu Ajansı'nın bölgedeki muhabirinin verdiği bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Amerikan ordusu Menbiç'in kuzeyinde çeşitli faaliyetler yürütüyor. 

Türk askeri henüz tam olarak Menbiç'e girmedi. Mutabakat çerçevesinde yapılacak ortak devriye görevi için hazırlık yapılıyor. 

Bu faaliyetler çerçevesinde Sacu nehri hattı boyunca ortak devriye koordinasyon faaliyeti gerçekleştirildi.

Türk ve Amerikan askerlerinin bugünkü faaliyeti sona erdi. Ortak devriye koordinasyon faaliyetlerinin önümüzdeki günlerde Menbiç'in batısında ve kuzeyinde çeşitli yerlerde yinelenecek.

CUMHURBAŞKANI: MENBİÇ'TE DEVRİYE GEZME OLAYI BAŞLADI 

banner134
Türk askerinin Menbiç'in dış mahallerinde devriye faaliyetlerine başlamasıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Menbiç'te şu anda devriye gezme olayı başladı" dedi. 

BAŞBAKAN YILDIRIM: TÜRK ASKERİ MENBİÇ'TE GÖREVE BAŞLADI

Başbakan Binali Yıldırım da, Türk askerinin bugün Suriye'de Menbiç bölgesinde göreve başladığını söyledi. 

Başbakan Yıldırım, "Bugün itibarıyla askerimiz Münbiç'te de göreve başladı. Oradan da bu terör unsurlarını temizlemek için çalışmaları Amerika ile yapıyorlar" dedi. 

ÇAVUŞOĞLU: FIRAT KALKANI-MENBİÇ ARASINDA DEVRİYE GÖREVİ BAŞLADI

Türk askerlerinin Menbiç'te devriye faaliyetine başlamasıyla ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şimdi Fırat Kalkanı bölgesi ile Münbiç bölgesi arasına askerlerimiz girmeye başladı. Devriye gezmeye başladılar. Münbiç içine de girmeye başladılar. Bu süreçte YPG'liler Münbiç'ten çıkartılacak" dedi. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Menbiç kısa sürede terörden temizlenecek. Aşama aşama amacımız YPG kontrolündeki bölgeleri istikrara kavuşturmak."

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75