banner6

Tutuklandılar

banner37

HDP Gurup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletveki İdris Baluken’in ardından Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Şırnak Milletvekili Leyla Birlik ve Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım; daha sonra da HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıkları bildirildi.

Tutuklandılar
banner150 banner150 banner151 banner143

Diyarbakır Milletvekilleri Ziya Pir ve İmam Taşçıer, Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder adli kontrol kaydıyla serbest bırakılmışlardı. Üç milletvekilinin işlemleriyse sürüyor.

Al Jazeera'nın haberine göre  HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ Diyarbakır'da, Grup Başkanvekili Baluken Bingöl'de, Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve Şırnak Milletvekili Leyla Birlik ise Şırnak'ta tutuklandı.

Götürüldüğü Diyarbakır'da tutuklanması istenilen HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir ve HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer ise hâkimlik tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Demirtaş, gözaltına alınmadan hemen önce Twitter hesabından, "Diyarbakırda evimde zorla gözaltına alınma kararı ile emniyet yetkilileri kapımdalar" ifadesini paylaştı. 

Abdullah Zeydan ve Selma Irmak Hakkâri'de savcıya ifade verdi. Irmak tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, haklarında gözaltı kararı olan 4 milletvekili daha var. Bu vekillerden Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer Öztürk yurt dışında. Bakanlık, Nihat Akdoğan'la ilgili sürecin devam ettiğini belirtmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 17:02
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110