banner6

Ukrayna ordusunun başarı elde edememesi halinde bu baskının artacağını belirtti

banner37

Ukrayna ordusunun başarı elde edememesi halinde bu baskının artacağını belirtti
banner90
banner99

Son dönemde Kiev'e askeri desteğini ciddi ölçüde artıran Batılı ülkelerin bir yandan Ukrayna tarafını müzakerelere yöneltme çabası içinde olduğu öne sürüldü. 
 
Bild gazetesinin yer verdiği haberde, "Resmi olarak Batı, desteğe ihtiyacı olduğu sürece Ukrayna'nın desteklenmesinden yana olduğunu belirtiyor. Ancak kulislerde, Vladimir Zelenskiy'e şimdiden ültimatom verildiği bahsediliyor. Kiev'e Moskova'yla müzakereler konusunda baskı yapıldığı ve Vladimir Putin'le masaya oturması için Zelenskiy üzerindeki baskı artırılmadan önce Ukrayna'nın yerine getirmesi gereken net koşullar olduğu konuşuluyor" dendi. 
 
Bild, kaynaklarına dayandırdığı haberinde "Batı, Kiev'e Ukrayna ordusunun 2023 yılında karşı taarruz düzenleyememesi ve önemli başarılar elde edememesi halinde Moskova'yla müzakere masasına oturmasını talep edeceğinin mesajını verdi. Yeni silah tedarikleriyle Ukrayna'ya ilkbahara kadar büyük çapta toprağı yeniden kontrol altına alma şansı veriliyor. Karşı taarruz başarısız olursa, Kremlin'le müzakerelerin başlaması için baskı artırılacaktır" ifadelerini kullandı. 
 
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 2022 yılında aldığı kararla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görevine devam ettiği sürece Moskova'yla müzakere yapılmasını yasal olarak yasaklamıştı. Daha sonra Zelenskiy, Rus ordusunun Kiev'in kendine ait gördüğü topraklardan çekilmesi halinde müzakerelere yeniden başlayabileceklerini duyurmuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104