banner6

Ukrayna: Taleplerimiz Rusya tarafından olumlu karşılanmaya başlandı

banner37

Ukrayna,Rusya'nın masada artık daha ılımlı olduğunu, kısa süre içinde bir sonuç alacaklarını duyurdu

Ukrayna: Taleplerimiz Rusya tarafından olumlu karşılanmaya başlandı
banner150 banner151 banner143

Ukrayna yönetimi, Rusya'nın masada artık daha ılımlı olduğunu, kısa süre içinde bir sonuç alacaklarını duyurdu.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanının Danışmanı Mihail Podolyak, devam eden müzakerelerde Ukrayna’nın taleplerinin Rusya tarafından olumlu karşılanmaya başladığını açıkladı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakereler devam ederken, müzakerelerin 4'üncü turunun yakında yapılması bekleniyor. Ukrayna yönetimi, Rusya'nın masada artık daha ılımlı olduğunu, kısa süre içinde bir sonuç alacaklarını duyurdu.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Başdanışmanı Mihaylo Podolyak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Merhaba, müzakerelerin nasıl yürüdüğüne ilişkin bazı açıklamalar yapmak istiyorum. Önemli bir şeyi anlamalısınız. Rusya, Ukrayna'nın pozisyonunu, kendi ülke çıkarlarını koruduğunu anlamaya başladı. Masadaki pozisyonumuz çok sert ve ilk olarak askerlerin topraklarımızdan çıkarılmasına ve ateşkesin sağlanmasına ilişkin taviz vermeyeceğimizi Rusya anladı. Rusya olumlu konuşmaya başladı. Sayılı günler içinde olumlu sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Ukrayna'ya tüm bunlara dayanabildiği için minnettarım” dedi.

“Müzakerelerde ilerleme kaydediliyor, yakın zamanda anlaşmalar imzalanabilir”

Rusya tarafından da söz konusu müzakereler hakkında olumlu açıklamalar yapıldı. Rus müzakere heyetinde yer alan Rusya parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutsy, bugüne kadar gerçekleşen görüşmelerde ilerlemeler kaydedildiğini aktardı. Slutsy, “Müzakere heyetlerinin ilk toplantısına kıyasla Moskova ve Kiev bir sonuca ulaşma konusunda belirli bir ilerleme kaydetti. Kişisel beklentilerime göre bu ilerlemeler önümüzdeki birkaç gün içinde her 2 tarafın toplantısında imzalanmış anlaşmalara dönebilir. Taraflar arasındaki anlaşmalar birçok insanı kurtarmaya yardımcı olacak” ifadelerini kullandı. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2022, 21:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110