Ukrayna'da öldürülen öğrencilerin aileleri Harkov'da

banner37

Ukrayna'nın Harkov kentinde öldürülen üniversite öğrencileri Zeynep Hüsünbeyi ile Buket Yıldız'ın aileleri, cenazeleri teslim almak için Ukrayna'ya gitti.

Ukrayna'da öldürülen öğrencilerin aileleri Harkov'da
banner90
banner8

Ukrayna'nın Harkov kentinde öldürülen üniversite öğrencileri Buket Yıldız'ın anne ve babası Canan ve Hikmet Levent Yıldız, teyzesi Şevval Tekin, Zeynep Hüsünbeyi'nin babası Yurdal Hüsünbeyi Ukrayna'nın Harkov kentine geldi. 

Cenazelerin en geç 9 Ocak'ta Türkiye'de olması bekleniyor

Acılı aileleri Türkiye Cumhuriyeti Harkov Fahri Konsolosu Vladimir Belıy, işadamı Zeki Aşkar ve Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği görevlisi karşıladı.

banner134
Fahri Konsolos Belıy, cenazelerin en geç 9 Ocak'ta Türkiye'ye gönderilmesini beklediklerini belirterek şunları söyledi: 

"Tüm Ukraynalı yetkililer ile beraber, Türk vatandaşı kız öğrencilerin cenazelerinin Türkiye'ye en kısa zamanda gönderilmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Cenazelerin yarın ya da en geç 9 Ocak Çarşamba günü Türkiye'ye gönderilmesini bekliyoruz."

Ukrayna'da 7 Ocak Ortodoks Noel'inin resmi tatil olması nedeniyle cenazeleri teslim alma işlemlerine yarın başlanabilecek.

Zeynep Hüsünbeyi ile Buket Yıldız'ın öldürüldüğü cinayetin şüphelisi Hüsnü Can Ç. dün tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75