banner6

Yıldırım: KKTC var olma mücadelesini sürdürüyor

banner37

Yıldırım: KKTC var olma mücadelesini sürdürüyor
banner8

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım TÜRKPA çerçevesinde düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada Kıbrıs konusuna da değindi.

Yıldırım, KKTC’nin her türlü kısıtlamalara ve haksızlıklara rağmen var olma mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.

Yıldırım, “Bizim amacımız ve beklentimiz Birleşmiş Milletler kararları doğrultusunda adanın adil bir yönetişim şekliyle Güney Kıbrıs-Kuzey Kıbrıs arasında müşterek bir çözümün bulunmasıdır” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından düzenlenen ve Anadolu Ajansının “Ev Sahibi Fotoğraf Sağlayıcı/Host Photographer” olarak yer aldığı TÜRKPA 8. Genel Kurulunda, “TÜRKPA’nın İlk On Yılı ve Parlamentolar Arası İş Birliğinin Geleceği: İş Birliğine Yeni Yaklaşımlar” başlıklı konferans gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kıbrıs konusuna da değindi.

TÜRKPA’nın 10. yılı Genel Kuruluna Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’ın da katıldığını söyledi ve şöyle konuştu:

banner134

“Kıbrıs Adası’nda 35 yıl önce bağımsızlığını ilan eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti o günden bugüne kadar adada halkının refahı ve mutluluğu için büyük bir mücadele içerisinde. Her türlü kısıtlamalara ve haksızlıklara rağmen var olma mücadelesini sürdürüyor. Bizim amacımız ve beklentimiz Birleşmiş Milletler kararları doğrultusunda adanın adil bir yönetim şekliyle Güney Kıbrıs-Kuzey Kıbrıs arasında müşterek bir çözümün bulunmasıdır. Bu konuda başından beri Türkiye gerek Birleşmiş Milletler gerek Avrupa Birliği çabalarına hep olumlu katkı sağlamış, bundan sonra da bu katkıyı sağlamaya devam edecektir.”

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88