banner6

Yunanistan'dan şaşırtan F-16 açıklaması: Türkiye'ye verilmesi çıkarımıza olur

banner37

Yunanistan'dan şaşırtan F-16 açıklaması: Türkiye'ye verilmesi çıkarımıza olur
banner99

Türkiye'nin ABD'den almayı planladığı F-16'lar hakkında Yunanistan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Angelos Syrigos'tan çok konuşulacak açıklamalar geldi.
Syrigos, Senatör Bob Menendez'in ileri sürdüğü şartların yerine getirilmesi durumunda Türkiye'nin ABD'den F-16 almasının Yunanistan'ın çıkarına olacağını söyledi.
yrigos, aksi halde Türkiye'nin Rus savaş uçaklarına yöneleceğini belirtti. Bu açıklama Yunan muhalefeti tarafından tepki ile karşılandı.
Bakan Yardımcısı Syrigos, Senatör Bob Menendez'in ileri sürdüğü şartların yerine getirilmesi durumunda Türkiye'nin ABD'den F-16 almasının Yunanistan'ın çıkarına olacağını söyledi.
Syrigos, "Türkiye'nin F-16 almasını istiyoruz. Şimdi değil, uzun vadede. Çünkü Batı tarafından kontrol edilmesini istiyoruz. Rus silah sistemlerine sahip bir Türkiye düşünün... Bize karşı saldırganlığını kimse durduramaz. Oysa şimdi bir dereceye kadar kısıtlandı. Aynı zamanda, var olan tüm bu silah ambargosu, bize savunma sistemlerimizde geçtiğimiz on yılda oluşan boşluğu kapatma imkanı veriyor" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104