banner6

Yunanistan'dan uzman bir ekip yola çıktı

banner37

Yunanistan'dan uzman bir ekip yola çıktı
banner90
banner99

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere Yunanistan'dan uzman bir ekip yola çıktı.

Yunanistan Özel Afet Müdahale Birimine (EMAK) bağlı arama kurtarma uzmanı 21 itfaiyeci, 2 doktor, 3 acil yardım sağlık personeli, 2 arama kurtarma köpeğinden oluşan ekip, Adana'daki İncirlik Hava Üssüne gitmek üzere Yunan Silahlı Kuvvetlerine ait C-130 tipi uçakla, TSİ 18.07'de Atina yakınlarındaki Elefsina Havaalanından hareket etti.

Basın mensuplarına konuşan EMAK Başkanı Dimitris Rupas, tecrübeli bir ekibe sahip olduğunu belirterek, "Elimizden gelenin en iyisini yapmaya gidiyoruz. (Böyle bir deprem) kendi ülkemizde olsa nasıl çalışırdık, komşu ülkede de aynı şekilde çalışacağız. Bizim işimiz mümkün olduğunca çok insanı kurtarmak." dedi.

Arama kurtarma alanında 25 yıllık tecrübeye sahip olduğunu ifade eden Rupas, çalışmalarını profesyonelce yürüteceklerini söyledi ve "Tüm gücümüzle elimizden geldiğince yardım etmeye gidiyoruz." ifadesini kullandı.

Türkiye'de 1999 yılında meydana gelen Marmara depreminde Yunanistan Türkiye'ye, yine 1999'da Yunanistan'da meydana gelen Atina depreminde de Türkiye Yunanistan'a yardım göndermişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104