banner6

Zelenskiy, Nazi ordusunu kullanarak Batı adına savaş ilan etti

banner37

Zelenskiy, Nazi ordusunu kullanarak Batı adına savaş ilan etti
banner90
banner99

Resmi ziyaret için gittiği Rusya'da Sputnik ajansına konuşan Suriye lideri Esad, Rusya'nın Ukrayna operasyonundan ülkesindeki Rus askeri üslerine kadar çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Sputnik, önceki gün Rusya'nın başkenti Moskova'ya resmi ziyaret gerçekleştiren ve dün de Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Suriye lideri Beşar Esad ile konuşan ilk uluslararası haber ajansı oldu.

Suriyelilerin çoğunun Rusya'nın Ukrayna operasyonunu desteklediğini hatırlatan Esad bunun birkaç sebebi olduğunu söyledi. Terörle mücadelede Rusya'nın Suriye ile dayanışma gösterdiğinin altını çizen Esad, Suriyelilerin büyük resme baktığını ifade etti. Rusya'nın zaferiyle birlikte yeni, daha güvenli ve barışçıl bir dünya ortaya çıkmasını umduklarını belirten Esad, Suriyelilerin bu operasyona bu açıdan baktıklarını vurguladı.

3. Dünya Savaşı'nın başladığını ama karşımıza farklı biçimde çıkacağını düşünen Esad, "Demek istediğim şu ki dünya savaşları eskiden konvansiyonel yöntemlerle yapılırdı. Birçok devletin ordusu birbiriyle savaşırdı. Bu, şu anki durum için de geçerli ama modern silahlar, özellikle nükleer silahlar içinde bulunduğumuz durumu konvansiyonel savaştan farklı kılıyor" dedi.

'Zelenskiy, Nazi ordusunu kullanarak Batı adına savaş ilan etti'

Ukrayna lideri Vladimir Zelenskiy'nin, 'Nazi ordusunu kullanarak' Batı adına savaş ilan ettiğini vurgulayan Esad, "Aynı şey teröristler için de geçerli. Suriye ve diğer bölgelerde Batı dünyasına adına çalışan ordular" benzetmesi yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104