banner6

Zenginin Malı Yine Çenemizi Yoruyor

banner37

Elon Musk'ın Servetinin Üçte Biri 10 Ayda Eridi Ama Hala Zirvede

Zenginin Malı Yine Çenemizi Yoruyor
banner99

Twitter olayı ve Tesla hisseleri nedeniyle ünlü girişimci Elon Musk'ın serveti son bir yılda 110 milyar dolar eridi. Ancak hala dünyanın en zengin insanı olarak zirvedeki yerini koruyor.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk sıra dışı projeleriyle hala popülerliğini koruyan bir ikon. Kripto para borsaları hakkındaki paylaşımları sonrası Twitter satın alımıyla ilgili sorunlar nedeniyle gündemdeydi.

Forbes verilerine göre Elon Musk‘ın serveti geçen yılın kasım ayında 320 milyar doları geçmişti. Musk, 2022 yılında birçok çarpıcı olayla gündemden düşmedi. Son olarak Nisan ayında başlayan 44 milyar dolarlık Twitter anlaşması bu olayların zirvesiydi.

Çılgın iş insanı olarak tanıdığımız Elon Musk'ın serveti bu tarz olaylar nedeniyle son bir yılda 110 milyar dolar eridi. Şu anki net serveti 214 milyar dolar olarak biliniyor.

Buna rağmen Elon Musk halen dünyanın en zengin insanı pozisyonunu korumaya devam ediyor.

Amazon'un kurucusu ve sahibi olan Jeff Bezos, 142 milyar dolarlık servetiyle Musk'ın hemen arkasında yer alıyor. Yani Musk, servetinin üçte birini kaybetse bile hala Bezos'tan daha zengin.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022, 14:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104