banner6

19'uncu 'Yaz Üniversitesi' tamamlandı

banner37

DOĞU Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı AEGEE Mağusa (Avrupa Öğrencileri Formu), her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencileri buluşturduğu etkinlik olan “Yaz Üniversitesi”ni tamamladı.

19'uncu 'Yaz Üniversitesi' tamamlandı
banner8

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, bu yıl 19’uncusu “Paradise of Mediterranean – Akdeniz’in Cenneti” adı altında gerçekleştirilen etkinliğe; İspanya, İtalya, Hollanda, Makedonya, Ukrayna, Polonya, Sırbistan, Çekya ve Portekiz’den toplam 26 öğrenci katıldı. AEGEE Mağusa ekibinin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik kapsamında, adayı ziyaret eden öğrencilere Kıbrıs kültürü ve tarihi tanıtıldı. Aynı zamanda öğrenciler, el yapımı flüt yapma dersleri alma imkanı buldu.

Etkinlik 10 gün sürdü

Toplamda 10 gün süren etkinlik kapsamında Gazimağusa’nın yanı sıra Lefkoşa, Girne, Karpaz ve İskele’yi de ziyaret eden AEGEE üyesi öğrencilerin, etkinliğin tamamlanmasının ardından adadan güzel anılarla mutlu bir şekilde ayrıldıkları ifade edildi.

banner134

AEGEE Mağusa ekibi, bu yıl Avrupa genelinde toplam 2 bin 276 kişinin katıldığı ve 65 farklı bölgede düzenlenen yaz üniversitesi etkinlikleri kapsamında, katılımcı öğrencilerin vereceği oylarla Eylül 2017 sonunda açıklanacak sonuçlarda en iyi yaz üniversitesi sıralamasında üst sıralarda olmayı hedefliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104