banner6

'21. Yüzyılda Çağdaş Öğretmen Profili ve Gelecek' tartışıldı

banner37

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde, Öğretmenler Günü münasebetiyle “21. Yüzyılda Çağdaş Öğretmen Profili ve Gelecek” konulu panel düzenlendi.

'21. Yüzyılda Çağdaş Öğretmen Profili ve Gelecek' tartışıldı
banner99

Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Murat Tezer’in başkanlığını yaptığı panele akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, gelecek nesillerin teminatı olan gençlerimizin ülkemize mükemmel bir şekilde kazandırılmasında, onlara eğitim vererek gelecek için en iyi şekilde hazırlanmasında en büyük pay öğretmenlerindir düşüncesiyle paneli gerçekleştirdiklerini belirtti.
Doç.Dr. Murat Tezer, her başarılı öğrencinin arkasında mutlaka fedakar ve başarılı bir öğretmen olduğunu belirtti.

Öğretmenler Gününe özel olarak düzenlenen panelin açılışında Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüseyin Uzunboylu öğretmenlik mesleğinin fedakarlık gerektiren bir meslek dalı olduğunu ve mezun olacak öğretmen adaylarının bu sorumluluk bilinci içerisinde eğitim gördüklerini, ayrıca gelecek nesillerin kendilerine emanet olacağından bahsederek öğretmenlik mesleğinin öneminden bahsetti.

Panelde sırasıyla konuşmacı olarak söz alan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr.Fezile Özdamlı “Dijital Çağda Öğretmen Yeterlilikleri”, Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zehra Altınay “Yeni Çağda İnsan ve Eğitim”, Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Çiğdem Hürsen “21. Yüzyılda Öğretmen Yeterlilikleri” ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Könül Memmedova “Okulda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” konularındaki görüşlerini literatürden örneklerle destekleyerek aktardı.

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 15:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104